Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 18
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita akella's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    1
    Am aflat despre ceaiul de napraznic de la cineva care a urmat o cura cu acest ceai si a ramas repede insarcinata. L-am cumparat si eu de la un plafar si iata ce scrie pe prospect:

- cancer genital, cancer ovarian, cancer la san, leucemie;

- diabet;

- sterilitate la femei si barbati, impotenta, frigiditate;

- hipermenore (ciclu menstrual abundent), stare de slabiciune in timpul ciclului menstrual;

- chisturi ovariene, ovare polichistice;

- iradiere.

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Am auzit de un tratament naturist (adresat barbatilor) pentru tratarea infertilitatii pe baza de tinctura de branca-ursului. Modul de administrare este trecut in prospect.
    Un alt tratament naturist pt probleme genitale este pe baza de tinctura de propolis.
    Succes!

Floricica Nou Venita mimabe's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2006
    Postari in forum
    15
    ai grija la ceaiul de napraznic.
    Depinde cum il prepari ... si pentru ce afectiune il folosesti.
    Nu mai stiu exact dar scriu ce-mi amintesc.
    Daca il faci normal ... infuzie este pentru primele 2 liniute.
    Daca insa il vrei pentru fertilitate, reglare de CM si chisturi atunci se face altfel:
    pui o lingurita de planta intr-o jumatate de cana cu apa. o lasi de seara pana dimineata. Dimineata strecori licoarea. Peste planta ramasa adaogi jumatate de cana de apa si ii dai un clocot. Apoi cele doua licori de combina si se beau inghitituri mici sau cu lingurita.

Floricica Nou Venita viviana's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.04.2006
    Postari in forum
    1
    e posibil ca testul de sarcina sa fie fals? adica sa arate ca nu sint insarcinata si eu sa fiu?
    va multumesc

Floricica Senior d.oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2005
    Postari in forum
    3.724
    Buna,ma numesc oana,este prima oara cand scriu ceva aici pe forum,desi am mai intrat ,si mi se pare super interesant acest site.Ce voiam sa spun este ca sunt casatorita de 1 an si chiar daca sunt ceva mai tinerica decat celelalte femei de aici as vrea sa am si eu un copil...sincer ne chinuim mai demult si nu am ramas.am fost la ginecolog si mi-a spus ca nu e nimik ce nu se poate rezolva,si mi-a dat injectii cu polidin.au fost foarte dureroase,in schimb nu au dat nici un rezultat,apoi am auzit de branca ursului,si am luat si de-aia,si eu si sotul meu..nothing yet! nu pot spune ca am facut totul sa aflu ce se intampla..dar totusi..acum cateva zile sotul meu a fost la doctorul sau de familie si i-a spus povestea mea,ca nu raman,si el i-a spus ca e posibil sa nu fiu eu problema odata ce sotul meu lucreaza in fiecare zi de dimineata pana seara tarziu...adika e posibil ca "sprinter-ii" aia mici sa nu mai dea randament de la stres si oboseala...nu ramane decat sa mai faca o spermograma..alte tratamente nu cunosc pentru a ramane insarcinata. un sfat ceva?
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita ani_dintzisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.05.2006
    Postari in forum
    28
    Draga mea cred ca ai dreptate si stresul zilni e foarte daunator mai ales cand vrei un bebe.Asa ca sfatul meu e o vacanta planuita astfel;
    -fa teste de ovulatie macar doua luni(pentru ca o luna ovoleaza un ovar o luna celalalt)si scrie zilele in care ai ovulatie(testele se gasesc la farmacie).Trebuie sa faci din ziua 9 pana in ziua 19 in fiecare zi.
    -in aceste luni faci polidin din prima zi de menstruatie 2 fiole pe zi 5 zile si tot din prima zi de menstra tinctura de branca ursului 3 lingurite pe zi(nu are gust bun dar asta e)si daca ai dereglari de menstra duphaston din ziua a 11 pana in ziua 25 doua tb pe zi.
    Apoi va planuiti relaxarea in zilele de ovulatie si iesiti amandoi din stres si uitati de griji si o sa aveti succes garantat.
    Am uitat poti sa-i dai si lui tinctura e afrodisiac si ajuta si "sprinter-ii"sa aibe viteza.
    Bafta si astept vesti bune.[bebelus]

Membru inregistrat la
    27.07.2005
    Postari in forum
    3.724
    buna! ani ,iti multumesc pentru sfaturi...am sa incerc ce mi-ai spus,deshi treaba cu polidinul....off...sunt al naibi de dureroase..mai bine ma rezum la teste si la tinctura...ar trebui totushi sa ma mai duc pe la doctor sa fiu la zi cu starea mea de sanatate...
    iar in ceea ce-l priveste pe sotul meu,o spun cu dezamagire in suflet ca nu are timp de relaxare,la serviciul pe care-l o are..este mecanic la o vulcanizare si munceste 12-13 ore pe zi...vine seara tarziu,mananca,POATE face o baie,se culca si dimineata o ia de la inceput....ai putea sa te intrebi, da ce munceste si duminica? DA pentru ca si duminica masinile merg pe strada si se strica si duminica...asta e..va trebui sa mai astept pana cand va putea si el sa mai respire...

Floricica Nou Venita acadea's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor!
    Avem si noi aceeasi problema ca si voi...bebeul nu vrea sa vina!
    Am urmat tratamente cu brocriptin, duphaston si closibegyt...prea multi hormoni...
    acum ne-am propus sa reusim printr-un tratament naturist. am aflat de "branca ursului" in combinatie in parti egale cu "lemn dulce", cate 2 l-te/de 3 ori/zi. ma puteti sfatui si altfel?
    luptam fetelor pentru bebeul nostru, nu?

Membru inregistrat la
    27.07.2005
    Postari in forum
    3.724
    Luptam...cum sa nu? dar pana la urma daca stai si te gandesti,tot cum o vrea Dumnezeu va fi...daca iti este sortit sa ai copil vei avea,daca nu,nu...Trebuie sa avem credinta..poate chiar asta ne va salva...te-am pupat!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    AM FOLOSIT SI NOI BRANCA URSULUI, 3 LUNI NE-AM CHINUIT CU EA, SI NU A DAT NICI UN REZULTAT, EU AM MAI LUAT SI OVA-MIT LA SFATUL MEDICULUI 2 LUNI SI TOT NIMIC.CE ZICE-TI FETELOR IMI DATI SI MIE UN SFAT?

Floricica Nou Venita anapirvu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    1
    Buna Oana,
    Draga mea nu stiu in ce masura te pot ajuta dar as adori sa-ti povestesc despre mine.
    Am implinit de curand 35 de ani si de vreo trei ani ma chinui sa raman insarcinata...normal
    Am ramas de trei ori cu extrauterina pe aceeasi parte si apoi cand in sfarsit dupa lungi incercari , asteptari si tratamente am ramas normal, sarcina se fixase in uter dar din pacate s-a oprit din evolutie la 8 saptamani.
    Acum am luat-o de la inceput cu tratamentul meu, stiu ca o sa dea si rezultate, insa trebuie sa am rabdare.
    Eu merg la cabinetul doctorului Dan Secara, care ma are ca pacienta de vreo 10 ani, si eu sunt foarte multumita de dumnealui, a facut tot ce se putea face si imi acorda o atentie speciala. Oricum vroiam sa-ti spun ca fac tratament de stimulare ovariana in fiecare luna cu ova-mit, menogon plus urmarirea ecografica a foliculilor si crestera lor. Eu trebuie sa fac aceste ecografii deoarece nu am trompa bolnava scoasa si asa pot preveni o noua extrauterina
    Eu ti-l recomand pe domnul doctor din toata inima si din tot sufletul , mai ales ca tu esti foarte tanara si ai toate sansele de a ramane insarcinata.Il poti gasi la Spitalul Cantacuzino la planing, sau la cabinetul
    Overmed din Str. Constantin Nacu, nr. 2,intre Biserica Armeneasca si piata Rosetti in fiecare luni, miercuri si vineri de la 16.00-20.00
    Tel. 3150174 cabinet
    tel.2107100 int.124 spital
    Iti urez succes si sa nu disperi niciodata.
    Este adevarat ca eu nu ma pot lauda cu copilasi insa am scapat din foarte multe probleme cu ajutorul domnului doctor. Si oricum nu o sa renunt niciodata, merg inainte ca alta treaba mai importanta ca aceasta nu am de facut.
    Sa auzim numai de bine.

+ Raspunde
Pagina 1 din 18
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina