Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita agatha.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    19
    Am fost cu Bigdanel la un control de rutina si pt ca nu prea mi-a luat in greutate pediatra a zis ca trebuie sa incepem un tratament pentru stimularea poftei de mancare. El asa papa orice insa putin cantitativ plus ca este extrem de activ. Tratamentul recomandat este 10 zile cu Tonotil-N si Milgamma si dupa astea, inca 10 zile cu Carnil. Mie mi se par prea multe medicamente pentru un copil de un an si 2 luni. A mai urmat cineva acest tip de tratament?

Banned Floricica Nou Venita mischa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.291
    ce greutate are si cat maninca?

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Tu ai citit prospectul acestor medicamente? Toti copii sunt activi si este normal pt varsta lor. . . . Daca nu ar fi activi atunci ne-am face alte probleme. . . Aceste medicamente sunt mai mult pt masa musculara. . . Si copilul meu are 1 an si 4 luni,are aproape 10 kg,parca e somalez asa i se vad coastele,dar sincer nu mi se pare normal sa ii dea astfel de medicamente. . . La alt dr ai fost? Ai putea sa mai ceri parerea altui dr. . Sa ne tii la curent cu bogdan pt ca aceeias prob o am si eu cu ianis

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    EU ACUM II DAU lui ianis multi sanosvit-vitamine iar pt imunitate imunogrip junior..ieri le-am inceput

Floricica Nou Venita nicavictorita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    229
    sigur sunt doar pt pofta de mancare?nu cred,noi avem ceva probleme si ni s-au dat de neurolog milgamma si tonotil-n.Sigur mai e ceva.Tonotilul nu ne-a placut neam,iar de milgamma nu stiu ce sa-ti spun...In fine,tonotilul e natural si am auzit multa lume ca a fost multumita de el,dar la noi a fost apa de ploaie.Iar milgamma,n-am realizat pana acum,dar papa pe vremea cand le lua.De carnil nu stiu,nu am folosit ,stiu ca-i natural,si se da pt altceva decat pofta de mancare.Dar cum a spus si cineva mai sus sunt mai mult pt masa muculara