Cauta

Se poate ca tratamentul cu Ketonal si Mydocalm sa imi afecteze menstruatia?

lu a intrebat pe 09.07.2012

In luna iunie am facut tratament o saptamana cu Ketonal si Mydocalm, tot in acea saptamana mi a venit si menstruatia, in prima zi a fost moderat si apoi a 2 zi cateva picaturi, (la mine normal era sa tina 5 zile si sa fie abundenta in primele zile ), acum in luna iulie mi-a venit la 26 de zile cu 2 zile mai devreme si tot asa de putin. Intrebarea mea este: tratamentul mi-a afectat menstruatia sau pot fi insarcinata (desi as vrea foarte mult un bebe)? Astept un raspuns. Multumesc.

2 raspunsuri

Dr.Panaitescu.Anca
a raspuns acum 8 ani

Verificati in primul rand sa nu fiti gravida printr-un test de sarcina. Daca nu sunteti gravida asteptati urmatoarea menstra. Daca tot anormala va fi, ar fi bine sa mergeti la un consult.

Rodica
a raspuns acum 4 ani

Buna menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 12 nu mi-a venit. A inceput sa ma doara foarte tare maseaua si am inceput sa iau ketonal. Acum sunt internata in spital pentru a-mi face maselele si am tratament cu antibiotice. Se poate ca din cauza antibioticelor sa nu imi vina ciclu deloc? Luna asta nu mi-a venit deloc. Multumesc

Vezi intrebari din: