Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabriela dumitrascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2008
    Postari in forum
    1
    Am nascut in urma cu 1an si 4 luni un baietel cu "gura de lup".Afacut 2 operatii la Timisoara la prof.Urtila.A 2-a operatie,cea din cerul gurii,nu a reusit.I-am promis copilului meu cind s-a nascut ca va fi un copil absolut normal,dar din veniturile noastre nu stiu cum vom mai putea plati inca o operatie intr-un timp atit de scurt!Ne-am imprumutat la banci pina la refuz,ne-am imprumutat la prieteni,am crezut ca va fi bine dupa cele 2 operatii.Acum nu stiu ce sa mai fac!Dati-mi,va rog,o sugestie sau o mina de ajutor!Operatia costa 2.000 euro.Am si niste goblenuri de vinzare,daca intereseaza pe cineva!VA MULTUMESC!

Floricica Nou Venita macovei anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127
    draga mea,imi pare rau pentru baietelul tau,nu stiu daca ai mai rezolvat ceva,dar cred ca si tu ai intalnit de-a lungul timpului si tu indiferenta totala.sper din suflet sa fii operat baietelul si sa fie bine.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    gabriela,au trecut deja 5 luni de acnd ai postat mesajul.....uf,mi-ar fi placut sa te pot ajuta,macar sa trimit la cei ce pot fi interesati de vreun goblen facut de tine,asa mai faceai si tu un ban pt operatie.sper totusi(desi vad ca nici macar un gand bun nu au postat mamicile in astea 5 luni)sper ca ai reusit sa operezi puiul tau si ca acum e bine si sanatos si voios.va pupam cu drag.sanatate multa.

Floricica Nou Venita yume's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    5
    Buna tuturor. Baietelul meu are 2 luni de cand l-am operat, tot la Timisoara de palat. Totul pare a fi OK. Este destul de dificil, sa ne dam seama daca palatul este complet lipit. Pana ne intalim iar cu d-l profesor Urtila, cam peste o luna, speram sa reusim sa ne uitam in gurita lui. Nu mai suporta sa se uite nimeni in gurita lui sau sa fie atins.
    Vreau sa intreb mamicile care au trecut si de a doua operatie, cam de cand au inceput sa dea copilului mancare solida.
    Eu nu indraznesc pana la 3 luni de la operatie. Abia atunci se resorb complet toate firele.

Floricica Senior myky22's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    bun afetele si eu sunt o mamica cu baietelul cu palatul fisurat..asa ca va astept sa discutam aici...unde sunt foarte multi copii cu aceeiasi problema palatoschizis

Floricica Nou Venita liliana39's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    1
    buna dimineata.si eu am o fetita cu cheilognatopalatoschisis. a fost operata de echipa dr urtila in ianuarie anul curent.sint multumita de rezultatul operatiei.ne pregatim ptr a doua operatie in septembrie. e greu dar ce sa facem asa a fost sa fie.sanatate tuturor si doamne ajuta. sint malformatii si afectiuni mult mai grave decat asta.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    o singura intrebare am si eu, imi dau seama ca poate ma considerati deplasata , dar cine anume v-a spus " cat costa " o astfel de operatie ? pt ca pana la urma in tara asta ar trebui sa se faca GRATUIT ! stiu ca daca nu bagi doctorului ceva in buzunar ....pana la urma e curiozoitatea mea, v-au cerut ei personal direct sau ati intrebat si voi in stanga si'n dreapta si asa vi s-a spus " c'ar merge " ?

Floricica Nou Venita rudolfleonard's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    25

Bolnav de cancer la 24 de ani

Mă numesc Magyara Rudolf Leonard, am 24 de ani și bani prea puțini pentru a-mi permite medicamentele necesare tratării afecțiunilor de care sufăr. Nu am pe nimeni, am crescut, de la un an, în mai multe case de copii din Sibiu, iar de la 18 ani sunt pe drumuri. Acum dorm la un adăpost de noapte din Sibiu și nu pot munci pentru că medicii mi-au interzis efortul fizic. Sufăr de ciroză hepatică, ulcer, leucemie și scolioză toracică și am nevoie, lunar, de medicamente în valoare de aproape cinci milioane de lei pentru a putea urma tratamentul prescris de medici. Mă adresez oamenilor cu suflet și credință în Dumnezeu să mă ajute pentru a putea continua acest tratament. Cei care doresc, mă pot ajuta cu mici donații în contul deschis la BCR RO36RNCB0231088855520001 (lei).

Vă rog ajutați-mă dacă nu pot să mor.

E-mail: rudolfleonard@yahoo.com

Telefon: 0757205495

Vă mulțumesc anticipat.

Boală, disperare, durere, neajutorare și câte sinonime ar putea descrie situația acestui om. În jurul nostru în fiecare zi mor oameni. Mor sau trăiesc cu o frică teribilă de moarte din cauza indiferenței noastre. În fiecare zi semenii noștri duc poveri grele în sufletele lor. Cine dintre noi este gata să întindă o mână de ajutor???

Nu pot să ajut acest om financiar, dar vreau prin acest anunț să sesizez pe cei care nu stau cu mâna întinsă și pot să pună ceva deoparte ca să contribuie la această nevoie. Dumnezeu spune că: religiunea curată și neîntinată înaintea Lui constă în cercetarea văduvelor și orfanilor în necazurile lor. (Iacov 1). Tu ce faci în acest sens. Contribuie și tu la salvarea lui Rudolf. Am aflat despre situația lui de la el, când a lăsat mesajul de mai sus într-un comentariu pe acest blog. Trimite acest mesaj tuturor celor care ar putea să dea o mână de ajutor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari