Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986

Zymaflour-ul si dintisorii

Buna ziua dragele mele mamici am si eu o mare mare problema si as vrea sa stiu daca sa mai confrunta cineva cu asa ceva si cum a-ti procedat? Baietelul meu are 2 ani si 10 luni, inca de la aparitia primilor dintisori a avut dureri foarte mari la maselute si mai si, acum am terminat cu iesitul maselutelor insa aseara am descoperit cu stupoare doua carii , de fapt nu sunt chiar carii sunt gaurele deja sa spart maselutel,e doua una de jos cealalta sus exact in dreptul celei de jos, prima data am crezut ca mi se pare insa la o verificare mai atenta chiar asa era, nu manance dulciuri foarte rar, bea lpate, a fost alaptat pana la 1 an, am luat calciu in fiecare luna, am inteles ca pot merge cu el la stomatolog dar nu stiu cum va fi.... ii face anestezie? foloseste freza ca si la adulti banuiesc ca se va speia destul de tare, o mamica ma intrebat daca i-am dat Zimaflour , nu i-am dat nici nu auzisem de el , am cautat mai multe informatii si am vazut ca este un medicament destul de controversat si se da pe termen lung si daca se intrerupe tratamentul pot aparea probleme in concluzie nu i-mi suma prea bine deasemenea am mai auzit de geluri cu flor ce parere aveti? saptamana viitoare am sa merg sa caut un stomatolog pediatru dar pe mina ma speriat destul de tare, si eu si sotul suntem praf la dantura nu as vrea sa aive si el probleme totusi mi se pare prea mic pentru astefel de probleme dentare, astept cu nerabdare parerile voastre multumesc

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si fetita mea are probleme cu dantura.i-au iesit tarziu la 1 an primii doi dinti,si la 2 ani erau patati doi dinti de sus si doi de jos,si are si doua cariute.am fost la stomatolog si atata timp cat nu o doare a zis sa o las in pace.la cei ,doi dinti de jos prin periaj s-a curatat pata.iar cariutele au fost tinute sub control tot datorita periajului :) are 5 ani jumate acum si nu s-a extins cariile,sper ca sa se schimbe,sa nu avem probleme

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari