Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita avramancuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2016
    Postari in forum
    5

Menstruatie peste sarcina

Buna ziua. As dori sa stiu daca este cineva care a avut menstruatie peste sarcina si cum se manifesta? Am intrat la banuieli deoarece luna aceasta mi-a venit fara sa simt nici cea mai mica durere ( eu avand uter bicorn de cand eram mica primele doua zile aveam dureri groaznice) si in loc sa ma tine 7 zile ca de obicei, a tinut doar 4 zile si in astea a venit putin.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Menstruatia peste sarcina este posibila...ar fi ideal sa faci un test de sacrina

Floricica Nou Venita Andreea.Mangalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2016
    Postari in forum
    10
    Buna fetelor,
    Sper sa imi raspunda cineva..
    Si la mine se lasa bebe asteptat, am facut tratament cu clostilbegyt din ziua 5 pana in ziua 9 apoi in ziua 13 am facut injectie cu Ovitrelle. Normal in 36 de ore ar fi trebuit sa se sparga foliculii si sa am ovulatie, dar eu cred ca nu s-a intamplat asta pentru ca nu am observat acel mucus ca albusul de ou.. sunt scum in ziua 18 de la ultimul CM si cred ca tot nu am ovulat, am dureri usoare de ovare, cand in stangul cand in dreptul.
    Din ziua 14 iau si ovule utrogestan vaginal 2 pe zi.. sa fi inhibat in vre-un fel ovulatia?
    Doctorul meu este plecat din tara
    Am bufeuri de caldura si frisoane,
    Sunt constipata de cateva zile si ma mananca foarte rau sanul stang.
    Mentionez ca luna trecuta am pierdut o sarcina la 4-5 saptamani.

Poate e cineva care a trecut prin aceeasi situatie,
    Multumesc si scuze..

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Bună Andreea.
    Îmi pare rău pentru pierderea ta.
    Există teste de ovulație,se găsesc la farmacie.Îți pot indica momentul când se apropie ovulația și la fel există o analiză de sânge care îți poate spune după o săptămână sau chiar 5 zile dacă ești însărcinată(betaHCG).
    Mult succes îți doresc.

Floricica Nou Venita Andreea.Mangalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2016
    Postari in forum
    10
    Multumesc pentru raspuns florizarnovean ..am facut teste de ovulatie, sunt satula de ele :)) ideea este ca toate imi ieseau cu 2 linii f puternice din cauza injectiei cu Ovitrelle..deci nu m-au ajutat cu nimic.. iar de 2-3 zile simt ca un junghi in partea dreapta constat, nu stiu ce sa zic..

Floricica Nou Venita didilutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2016
    Postari in forum
    1
    Buna, cand am fost gravida, am avut tot felule de dereglari, am si intrat la menopauza precoce, din cauza problemelor pe care le-am tot intampinat, dar nu-i nimic, macar am 1 copil maricel.
    Eu am mai avutprobleme cu infectiile urinare cistita mai exact si oricat m-am ferit, tot la medicamente am ajuns lucru are apropo, nu e chiar atat derau, ca m-am facut bine, desi nu sunt o mare amatoare de pastile.
    Eu aveamusturime la urinare, mergeam foarte des la baie. Ma durea abdomenul, ma rog,mi-a luat totusi ceva pana sa identific problema. Am ales sa iau Uriprev sibine am facut. Mi-a calmat usturimile si mi-a stimulat functia aparatuluiurinar. Mi-a placut felul in care actioneaza, deoarece este un antiseptic,antibacterian, astfel ca intreg mediul meu a fost protejat.
    Va sfatuiesc sa nufaceti ca mine si sa ignorati problemele, pilulele n-au omorat pe nimeni,pupici!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari