Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tzontzonik's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    5
    Dragi mamici, este o familie nevoiasa care pana in iarna asta dormeau prin scarile blocului. Impreuna cu alte persoane am reusit sa le gasim o chirie langa gara, intr-o cocioaba care are pamant pe jos, dar numai atat am gasit la pretul chiriei de 250 ron pe luna. Familia aceasta este compusa din mama care in februarie trebuie sa nasca, tatal care este retardat si fetita lor de 3 ani. Noi suntem o mana de oameni si ii ajutam cu ce putem (chirie, haine si mancare), ei castigandu-si existenta din cersit. Cu ajutorul lui Dumnezeu vrem sa incercam sa le facem acte de identitate si poate asa vor avea si ei un venit permanent (ajutor de handicapat). Va scriu acum, pentru ca sunt foarte mahnita pentru ca proprietarul lor le-a spus ca s-ar putea sa-i scoata afara daca vin fostii chiriasi, si din cauza ca a vazut ca sunt ajutati deja pretind chirie mai mare, lucru care ne este imposibil (si eu stau in chirie, iar ceilalti oameni nu isi permit sa ii ajute cu mai mult). Rugamintea mea este sa ma anuntati daca cunoasteti o chirie ieftina, cu proprietari seriosi care sa nu isi bata joc de starea lor (azi am aflat ca le-au furat ulei). Sau daca credeti ca ii puteti ajuta in vreun fel avand in vedere ca le vine un nou copil in februarie. Eu le-am dat cateva hainute de la copilasii mei, dar sunt putine. Daca aveti lucruri care nu va mai folosesc, electrocasnice, haine, poate chiar mancare etc. Dar cel mai important, daca cunoasteti vreo chirie ieftina, va rog din suflet sa simtim cu aceasta familie nevoiasa. Pentru orice detalii ma gasiti la adresa de mail ioanaobada@yahoo.com. Poate aveti chiar vreo alta idee cum i-am putea ajuta. Nici eu nu mai stiu ce as putea face, dar nu vreau sa stiu ca vor ramane iar in strada.

Floricica Nou Venita basandicaion's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    38
    ma rog zi de zi sa le fie bine!!dumnezeu sa ai aiba an paza lui!si eu sunt saraca si am 2 copii,din care cea mica are si astm,cheltuim mult prin doctori,dar noi avem macar unde sa stam,dar ei saracii sunt mai rau decat noi,asadar oameni buni daca cititi asta va rog mult sai ajutati
    !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari