Ultimele discutii din forum
    portos_suzi
    Guest

Mama fara ajutor

sunt o mama singura care peste o luna asteapta o fetita si care are nevoie de un carucior si hainute.datorita situatiei finaciare precare nu imi pot permite sa cumpar, de aceea apelez la intelegerea dumneavoastra
    va rog sa ma ajutati
    Modificata de portos_suzi; 10.03.2012 la 11:40:10.

Floricica Novice cryss4's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    ai putea sa ne dai mai multe detalii?Spre ex de unde esti ..

portos_suzi
    Guest
    buna tuturor.povestea mea este mai lunga dar o sa incerc sa vi-o spun pe scurt ca sa nu va plictisesc.
    sunt din pitesti dar de 2 luni stau la sora mea din constanta, deoarece sotul meu cand a aflat ca sunt insarcinata nu a mai vrut sa stie de noi si a trebuit sa vin la sora mea .nu am nici un venit, deoarece sotul meu nu m-a lasat sa muncesc zicea sa el aduce banii in casa.cam asta este povestea mea..trista si de aceea am descoperit acest site si am nevoie de jutorul dumneavoastra cu tot ce se poete pentru un bebe.
    va multumesc pentru intelegere

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Nu stiu cate din mamiciile de pe comunitate au inteles exact povestea ta. daca ai spune mai pe larg si mai multe detalii , din ce oras esti si cum pot lua legatura cu tine s ar incumeta , ca multe mamicii n au ce face cu lucrurile de la bebe sau pur si simplu au placerea de a ajuta o mamica la nevoie, o poza te ar ajuta sa fii mai credibila. imi pare rau ca nu locuiesc in tara sa te pot ajuta. mi ar face mare placere. succesc si nastere usoara si bebe sanatos.

Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    Eu sunt din Constanta,cred ca as putea sa te ajut cu cate ceva.. dar cum spune si georgiana daca ai spune mai pe larg cu mai multe detalii sunt sigura ca multe mamici ti-ar sarii in ajutor..

portos_suzi
    Guest
    si eu sunt din constanta, dupa cum am spus m-am mutat de cateva luni si nu am nici un venit, deoarece in ultimele luni nu am putut sa lucrez datorita sotului si pentru ca am si o sarcina mai duficila, am inceput cu greturi stari de voma si voma, dureri, sangerari dar voma continua.
    fetita se va naste in iunie si de aceea cer ajutorul dumneavoastra pentru ca nu imi pot perimte carucior si hainute noi.poate pe viitor cu ajutorul lui dumnezeu tatal va reveni la sentimente mai bune...sper din tot sufletul, dar acum sunt si ff panicata din cauza sarcinii si poate de aceea cer ajutorul dumneavoastra de frica ca cea mica cand se va naste macar cateva lucrusoare sa aiba

Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    Cati ani ai?In ce zona stai acum?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    tu chiar speri sa se intoarca tatal la voi?vad ca ai o varsta la care ar trebui sa te maturizezi si mai mult,datorita bebitei care o sa vina.nu fii naiva,nu il primii la tine o data ce tea lasat cand tie lumea mai grea.fetelor uitati ce se intampla daca stati in umbra barbatului.cum adika sa nu lucrezi?stai sa ii ceri lui bani pentru tot ce ai nevoie?e o situatie urata,dar sper ca bebelina ta sa te intareasca si sa fii mai si9gura pe tine.sunt din pl nu te pot ajuta.

Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    Eu ti-am pus mai multe intrebari deoarece vreau sa fiu sigura ca situatia prin care treci este reala, nu inventata..Exista multe persoane care cer ajutorul spunand ca se afla intr-o anumita situatie grea,iar apoi dupa ce lumea o ajuta se descopera ca defapt a mintit,iar hainutele au fost date mai departe spre vanzare(ca un exemplu).Eu am dat ft multe hainute la 2 persoane intr-o situatie dificila,dar eram ft sigura de situatia prin care treceam..de aceea eu una itii pun mai multe intrebari..Ai putea totusi sa pui niste poze,sa scrii macar zona unde locuiesti, un nume ceva..
    Modificata de cryss4; 11.03.2012 la 16:52:00.

portos_suzi
    Guest
    am 31 ani si stau in zona ciresica.asa este poate nu se va intoarce la noi dar eu inca sper .eu te cred cryss, de ceea ce spui cu hainutele date mai departe ,cu siguranta exista astfel de persoane.si sora mea are un baiat de 6 ani si ea tot asa a procedat a dat hainutele unuei vecine care spre bucurie lor aveau tot un baietel mai mic cu 2 anisori deci le-a fost de folos.eu va cer ajutorul ca stau si ma gandesc ca bebelusa mea va veni pe lume in vara cand vremea va fi buna de plimbare si noi nu avem un carucior.va mai astept cu intrebari daca mai doriti

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    tu chiar speri sa se intoarca tatal la voi?vad ca ai o varsta la care ar trebui sa te maturizezi si mai mult,datorita bebitei care o sa vina.nu fii naiva,nu il primii la tine o data ce tea lasat cand tie lumea mai grea.fetelor uitati ce se intampla daca stati in umbra barbatului.cum adika sa nu lucrezi?stai sa ii ceri lui bani pentru tot ce ai nevoie?e o situatie urata,dar sper ca bebelina ta sa te intareasca si sa fii mai si9gura pe tine.sunt din pl nu te pot ajuta.
    Mada, iti inteleg punctul de vedere, dar cred ca mamica respectiva poate decide pentru sine si pentru viitorul fetitei sale...
    Poate ca sotul ei a avut un moment de ratacire, de panica... de ce vrei tu altceva. Poate ca intr-o buna zi, poate chiar maine va fi cuprins de remuscari, isi va recuceri sotia, ii va recastiga increderea si va deveni un sot model si un tata minunat pentru tot restul vietii (stiu ca e un scenariu de domeniul SF, dar orice e posibil).
    In plus... vad ca Suzi inca spera intr-o impacare, deci cred ca ultumul lucru pe care ar dori sa il auda ar fi "nu il mai primi inapoi". Asadar, sa o lasam pe ea sa decida... cum oricum va face :)

In legatura cu credibilitatea povestii... acum am sa caut si eu nod in papura. In prima postare, Suzi a spus ca peste o luna va naste. Putin mai devreme a spus ca va naste in iunie. Din cate stiu eu, din martie si pana in iunie mai sunt vreo 3 luni!!! Deci pana la urma care e adevarul Suzi???? Nu de alta, dar sa stim si noi ce masura tre sa fie hainutele si cant trebuie trimise, nu?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari