Buna ziua,
Ma numesc Muresan Carmen si sunt din Baia Mare, la 22ani ma casatoresc si dupa putin timp aflu ca sunt insarcinata.
Medicul imi spune ca am o sarcina cu probleme ba chiar imi prescrie medicatie, mergand insa la un alt medic aflu ca o sa am... tripleti.
Dupa 8 luni deosebit de dificile pentru sanatatea mea deoarece urma sa-mi dublez greutatea in timpul sarcinii de la 58 la 116 kg cand am nascut, pe 10 august 2006 dau nastere prin cezariana la trei fetite minunate deosebite si sanatoase de respectiv 2200, 2100, 2000 g, si aproximativ 48cm.
Deoarece am fost nevoiti sa stam in chirie neavand o locuinta a noastra sau rudele neputand sa ne gazduiasca, si autoritatile neajutandu-ne.. desi am apelat in nenumarate randuri la dansele... am primit doar anchete sociale, medicul ne-a recomandat sa le dam fetitelor lapte praf pana la 4 ani... pentru anemie si intarirea imunitatii, nu ne permitem nici macar strictul necesar, dar fetele cresc si necesitatile odata cu ele! mai stam si in chirie, intr-un bloc ANL, din localitatea Farcasa acum, este mult mai mic pretul dar este departe de oras... si ne descurcam deosebit de greu financiar, dintr-un salariu de 1100 ron al sotului meu si alocatia fetelor de 126 ron, eu trebuind sa raman acasa sa ingrijesc de fetite caci la camin costa o gramada de banuti sa le dam plus ca se gaseste tare greu de munca, in Farcasa este o singura firma-Moeler-care activeaza aici, Baia Mare este la 20 km, si nu se poate ajunge regulat decat daca prinzi ocazie... ca sa muncesti acolo... avem acum 3 ani si fetitele mai merg uneori la gradinita pana la ora 12.00, dar si rechizitele de acum de la gradinita sunt deosebit de scumpe, de unele dintre ele... eu nici macar nu am auzit... abia daca acoperim rata la banca, taxele, laptele praf si alimentele necesare pe o luna! apelam la buna dumneavoastra credinta, in speranta ca veti pleca urechea si la durerea noastra,orice lucrusor ar fi un dar ceresc pentru noi!
Va multumesc din suflet, va multumesc.. ca ne-ati ajutat in atatea randuri...! Dumnezeu sa va binecuvinteze familia si sa va dea numai sanatatea, fericire si bunastare!
Cu respect Muresan Carmen - Baia Mare, comuna Farcasa, str.Independentei 2a, bl. B, ap. 6.
*(achitam noi transportul,la posta,rambus)
0745077840(elenyak@yahoo.com)
ISAIA:58:7