Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Stiti unde se arunca uleiul din tigaie dupa o friptura facuta acasa ? Chiar daca nu facem foarte des friptura, cand o facem, aruncam uleiul folosit in chiuveta, nu-i asa? Aceasta e una dintre cele mai mari greseli pe care le putem face. De ce o facem? Pur si simplu pentru ca nu e nimeni care sa ne explice cum se face corect. Cel mai bun lucru pe care il putem face este sa asteptam sa se raceasca si sa il punem in sticle de plastic, sau de sticla, sa punem dopuri la sticle si sa le aruncam la gunoi. UN LITRU DE ULEI FACE APROXIMATIV UN MILION DE LITRI DE APA NON POTABILA, CANTITATE SUFICIENTA PENTRU O PERSOANA PENTRU 14 ANI

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Fetelor care veti lua in considerare semnati petitia prin sustinere...
    Eu asa o sa fac....

silvia_l
    Guest
    Asa este Adela, nici nu ne dam seama cum putem polua apa si mediul inconjurator si toate astea din lipsa de informare.
    In Franta se fac foarte multe campanii in acest sens si incet -incet oamenii se responsabilizeaza si incearca sa aiba un comportament corect fata de natura.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    silvia te-am corupt?

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Despre ce petitie e vorba... unde aflu mai multe?

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    vanda vreau doar ca lumea sa ia aminte de ceea ce putem face noi naturii. daca citesti primul meu mesaj si esti de acord inseamna ca te-am corupt si pe tine si stii ca oricine conteaza....

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Da sunt absolut de acord cu ce ai scris.... dar ma intreb ca daca arunc in sticla uleiul ce se intampla mai departe cu el... ma gandisem ca e vorba si de o petitie oficiala....
    Eu sunt mare fun al naturii si sunt trista ca deja gasesc din ce in ce mai multa mizerie(flacoane, pungi, etc) prin paduri in locuri care pana acum erau "neatinse".

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    nu stiu ce se intampla in continuare important e sa salvam apa....facem cum putem si noi...
    nu am avut itmp sa ma uit pe net si sa caut mai mult einfo, am primit mesajul prin mess....
    ma bucur ca esti de-a noastra!!!!

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    eu uleiul folosit il arunc in sacul de gunoi la un loc cu toate resturile menajere. nu il pun in nici o sticla dar nici in apa nu cred ca ajunge...

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu il pun in gunoi acum.deci nu mai amerge in chiuveta....
    ma gandeam sa adun toate resturile de mancare si sa fac ingrasamant natural pt gradina din el..dar acum iarna e cam dificil ca o sa inghete chiar si in garaj

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    m-ai corupt si pe mine ,,Adela.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari