Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ego81's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2009
    Postari in forum
    32
    Semneaza si tu petitia!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html

Copi ii nu pot sta 3 luni fara mancare si scutece!

Petitie pentru acordarea la timp a indemnizatiei pentru cresterea copilului pana la 2 ani - Copiii nu pot sta 3 luni fara mancare si scutece!

31/08/2009

destinatar: Guvernul Romaniei - Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale

Initiez aceasta petitie in speranta de a afla de ce dureaza 3 luni de la depunerea dosarului pentru acordarea indemnizatiei pentru cresterea copilului pana la 2 ani. Ce se intampla in acest timp cu mamele care nu au soti sau cu venituri foarte mici, cum crede statul ca poate supravietui un copil de cateva luni fara mancare, stiind cate cheltuieli necesita un copil?! Va rog sa va alaturati acestei initiative, fie ca sunteti mame, viitoare mame, tati, bunici sau doar simpli cetateni revoltati ca sintagma "protectia copilului" este calcata in picioare!

COPIII NU AU NICI O VINA CA S-AU NASCUT IN ROMANIA!

Autor: Mitrofan Elena

Floricica Nou Venita elenamitro's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    7
    multumesc tuturor celor care au semnat, acum am si eu cont pe copilul.ro, va astept la discutii pe tema indemnizatiei. Avem peste 600 de semnaturi!

Floricica Avansata lorenafrancisc's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    1.927
    Am semnat si eu petitia [imbratisarea]

Floricica Nou Venita dreea24's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2009
    Postari in forum
    72
    Foarte buna initiativa ta, elena!!! Acum sunt peste 750 de semnaturi! Intrebarea e ce se intampla cu petitia in final? O trimiti tu unde trebuie?

La Cluj dureaza 5-6 luni minim pana primesti "prima transa" din bani. Adica nici macar nu iti da toata suma restanta deodata.

Floricica Nou Venita bailesteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2009
    Postari in forum
    6
    Am semnat si eu! Sper sa ajute la ceva!

Floricica Nou Venita paulapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    7
    Felicitari pentru initiativa!

[imbratisarea]

Floricica Nou Venita calcatiniuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2009
    Postari in forum
    5
    foarte bine te-ai gandit , eu iti multumesc pentru acest lucru

Floricica Nou Venita aaly30's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2010
    Postari in forum
    3
    Sper sa fie cat mai multe semnaturi pentru a schimba aceasta situatie(si eu sunt in aceeasi situatie deci stiu cum este); voi promova si eu petitia si sper sa putem schimba ceva.

Floricica Nou Venita elenamitro's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    7
    Am ajuns la peste 1100 de semnaturi, cineva intreaba ce se intampla cu petitia. Am de gand ca in luna februarie sa o trimit la ministrul muncii si sa gasesc un parlamentar, ma gandesc la o femeie care are copii mici eventual,poate sunt mai usor de sensibilizat, care sa ne ajute cumva. Ideal ar fi sa schimbam legea dar ne trebuie 200.000 de semnaturi si nu stiu cum am putea ajunge acolo. Am promovat petitia peste tot pe unde am putut dar iata ca sunt doar 1100 de semnaturi ,din luna septembrie. Daca cineva are vreo idee cum sa ajungem la 200.000, daca lucrati in institutii mari , va rog sa ma ajutati. Multumesc, tot binele din lume va doresc!

Floricica Nou Venita aaly30's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2010
    Postari in forum
    3
    Dupa cum am vazut urmarind petitia nu se strang semnaturi.Oare cate mamici sunt inregistrate pe acest site?Nu vor sa ajute la schimbarea acestei situatii?Cate au trecut prin aceasta asteptare si cate vor mai trece oare?

Floricica Novice katarina's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    384
    am semnat si eu.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari