Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Campania de strangere de fonduri Special Olympics

Lansata la inceputul lunii iulie si sustinuta de persoane publice din lumea sportului si a divertismentului campania are drept scop strangerea de fonduri pentru sportivii Special Olympics precum si incurajarea lor de a continua eforturile sportive care ii ajuta sa duca o viata normala.

Mecanismul campaniei consta in achizitionarea biletelor la tombola, care va avea loc la sfarsitul lunii august. Pretul unui bilet este de 25 de lei, iar prin tragere la sorti participantii au sansa de a castiga obiecte oferite de persoanele publice implicate in campanie.

Premiile campaniei:
    • Helmuth Duckadam - o minge cu autograf
    • Andreea Raducan - un tricou cu autograf
    • Cristian Topescu – DVD-urile de colectie cuprinzand momente de aur din mai multe editii ale Jocurilor Olimpice de vara si de iarna, comentate de experimentatul jurnalist sportiv
    • Cori Gramescu – 3 abonamente de cate 3 luni la sala Lady Fit
    • Mihai Dragomir – 3 carti "Ia-ti portia de sanatate" scrise de cunoscutul antrenor de fitness
    • Guess Who – o pereche de ghete Puma by Guess Who create special pentru castigatorul premiului
    • Cornel Ilie – un tricou "Vreau o tara ca afara" semnat de toti membrii trupei Vunk
    • Giulia – o costumatie de scena
    • Eugen Al Pann – 2 tablouri ce o portretizeaza pe Nadia Comaneci cu semnatura gimnastei

In perioada 20 iunie – 5 iulie, delegatia Special Olympics Romania, a participat la cel mai mare eveniment sportiv global al anului: Jocurile Mondiale de Vara Special Olympics Atena, Grecia 2011. Sportivii romani au concurat cu peste 7000 de sportivi din 180 de tari din toata lumea si s-au intors acasa cu 21 de medalii: 5 de aur, 9 de argint si 7 de bronz.

Ceremonie_deschidere.jpgGimnastica.jpgtenis_de_masa.jpgMedaliati.jpg

Fii si tu alaturi de ei cumparand un bilet la tombola Special Olympics

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Trebuie spus ca nu mai avem foarte mult timp pentru sprijinirea acestei cauze - doar pana la sfarsitul lunii august! Chiar si asa, cauza merita sustinuta si biletele la tombola merita cumparate.

Am extras pe de site-ul Fundatiei misiunea lor si o copiez mai jos. Admir si laud oamenii care au atata putere incat sa-si depaseasca problemele (deloc minore) si sa mearga mai departe cu optimism, incredere si curaj.

"Misiunea Special Olympics este sa organizeze pe durata intregului an antrenamente si competitii sportive cu o gama larga de probe pentru copiii si adultii cu dizabilitati intelectuale, pentru a le oferi acestora sansa de a se dezvolta fizic, de a-si dovedi curajul, de a se bucura de viata alaturi de familie, de prieteni, de alti sportivi Special Olympics si de comunitate."

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    De unde se achizitioneaza biletele?

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    De unde se achizitioneaza biletele?
    Ioana in prima postare, sub poze este un link care te va duce direct catre site-ul fundatiei de unde poti achiziiona biletele.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Gaby, l-am vazut, numai ca este cu plata online.Cine nu poate face plati online, de unde le poate achizitiona?
    Asta ma interesa pe mine. Link-ul l-am vazut dar nu ma ajuta

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    Gaby, l-am vazut, numai ca este cu plata online.Cine nu poate face plati online, de unde le poate achizitiona?
    Asta ma interesa pe mine. Link-ul l-am vazut dar nu ma ajuta
    Am sa ma interesez sa vad daca exista si alta modalitate de achizitionare a biletelor si am sa revin cu un raspuns cat pot de repede.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari