Salutare mamicute!
Sa incep prin a spune cate ceva despre mine....
Ma numesc Alexandra, si am 23 se ani.Sunt mamica unei fetite in varsta de un an si 7 luni.Sunt din banat, dar de 1 an de zile locuim in Germania(eu,sotul si printesa noastra.)
Nu sunt eu o persoana bisericoasa, sau care are pe toati persetii icoane, dar cred in bunavointa, in a face bine atunci cand putem si in general de a fi o persoana buna si calda, dar in acelasi timp foarte sincera si directa.Eu am o pasiune, o mare pasiune care incerc sa o duc cat mai sus, si anume lumea dulce a cofetariei si patiseriei.Nu lucrez deocamdata in domeniu desii am avut caeva colaborari cu diverse firme.
Ajutorul meu pentru mamicile singure este urmatorul: ofer gratuit marturii de botez din zahar.
Cateva mentiuni ar fi: nu o sa trimit marturiile prin posta de aici din Germania din 2 motive si anume:1 transportul e cam piperat; 2: nu ar ajunge intregi, pt ca stiu cum se manevreaza pachetele...asa ca o sa le trimit cu socrul meu in Romania, iar el le va pune la posta pentru voi, voi urmand sa achitati doar transportul postei din Romania, adica de la socrul meu, din banat...pana unde locuiti voi.
Socrul meu vine o data la 2 luni la noi, asa ca ar fi de preferat sa ma anuntati cu cel putin 2 luni inainte de eveniment! Nu am firma in acest sens, urmeaza sa o fac dar mai trebuie sa ma scolesc, diploma de cofetar o am, dar aici mai imi cer ceva cursuri sanitare, asa ca pana atunci....ramane doar sa discutam pe privat! Numai bine mamicilor si bebeilor!