Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046

Sulfatul de magneziu

Sulfatul de magneziu este esential pentru relaxarea uterului si reducerea contractiilor
    In general in spitale exista 2 scheme de tratament: perfuzie cu Gynipral si No-spa si Perfuzie cu Sulfat de magneziu si No-spa

Sulfatul de magneziu nu se mai fabrica in Romania si e greu de gasit. Sunt care si le cumpara din Italia, Bulgaria, Ucraina ... as dori sa stiu daca cunoasteti alte surse ... poate chiar doze ramase de la voi.

DACA VREUNA DINTRE VOI MA POATE AJUTA CU INFORMATII VA ROG DIN TOT SUFLETUL SA IMI SPUNETI
    VA MULTUMESC

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Paula Gynipral se gaseste la farmacie comprimate. Stiu ca am luat eu in ultima luna de sarcina cate 4 zie plus No-Spa ca sa nu am contractii, iar in spital mi-au facut Scobutin si No-spa injectabil si am cotinuat cu injectiile o saptamana acasa de 2 ori pe zi tot pentru oprirea contractiilor

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Paula Gynipral se gaseste la farmacie comprimate. Stiu ca am luat eu in ultima luna de sarcina cate 4 zie plus No-Spa ca sa nu am contractii, iar in spital mi-au facut Scobutin si No-spa injectabil si am cotinuat cu injectiile o saptamana acasa de 2 ori pe zi tot pentru oprirea contractiilor
    Da stiu insa persoana pt care am nevoie nu il tolereaza si are urgent nevoie de Sulfat de magneziu care nu se gaseste.

Se comercializeaza in strainatate sub forma de fiole de 10 ml sau flacoane de 100 ml. Din pacate ea e permanent la perfuzii de 4 saptamani si va fi inca vreo 10-13 saptamani. Pe zi foloseste 20 ml de sulfat
    Modificata de paulici; 21.02.2011 la 12:18:14.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu am facut sulfat de magneziu le cumparam de la un medic rezident,strain le aduce din Bulgaria...sa intrebe medicul poate cunoaste el vreo sursa,daca nu sa se interesze la farmaci mai sunt care aduc,la comanda...la neuro poate intreba...

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Denyy am mare nevoie de ajutor. Vad ca esti din aceeasi localitate cu acea mamica. Iti trimit mesaj privat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari