Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miga.alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    5

Scurgere de culoare maro

ma numesc alina am 23 ani si sunt insarcina in 6-7 saptamani de 4 zile cand ma duc sa urinez imi vine pe hartie ceva maro ca muci ce poate fi este cumva un avort

Floricica Novice Alexandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380
    Cel mai bine este sa mergi la un consult ginecologic pentru mai multe detalii.Ce pot eu sa iti spun este ca este absolut normal sa ai scurgeri maronii in perioada sarcinii,mai ales la inceput.Avortul se manifesta mult mai violent.Sanatate,sarcina usoara!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sincer nu stiu cat de normal este sa ai aceste scurgeri,oricum avort in niciun caz nu e,poate fii mai degraba o raceala jos,dar mergi la medic,nu risca sa te joci cu asa ceva.sarcina usoara

Floricica Avansata danipufu's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    1.856
    Citat Postat de miga.alina Vezi mesajul
    ma numesc alina am 23 ani si sunt insarcina in 6-7 saptamani de 4 zile cand ma duc sa urinez imi vine pe hartie ceva maro ca muci ce poate fi este cumva un avort
    si eu am avut asa ceva,dar am mers imediat la medic,am stat chiar internata 2 saptamani in spital,ia legatura imediat cu doctorul

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Ia legatura cu medicul urgent urgent sper sa fie bine

mada_lyna
    Guest
    du0-te la medic. nu e de joaca. spune-i medicului tau sau celei la care faci programarea, ca ai aceste scurgeri,si sper sa fie suficient de intelegatori,si sa te programeze repede.sanatate

Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    5
    multumesc frumos dar sti ca eu am mers la urgenta pentru ca mam speriat cand am vazut cami vine aceasta scurgere maro dar sunt in spania iar acestia mau pus imediat la ecograf si miau spus ca nu gaseste nici o sarcina si toate testele leo dat ca sunt insarcina si aproximativ ca am 6-7 saptamani dar li se pare suspect ca de ce nu vad nimica si miau spus ca ori este foarte mic si de aceea nul gasete sau ca am avortat sau ca este in trompa si miau facut alta programare in 2 septembrie ca pe atuncia ar fi mai mare dar normalmente avort nu ar putea fi nu pentru ca nu mia venit si nu imi vine nici acuma sange doar asa scurgere maro.si deaia am pus intrebarea asta aicia pentru ca vream sa vad cam ce rasp imi dati si va multumesc tuturor pentru sfaturi pentru ca este prima mea sarcina si miam dorito foarte mult si mio doresc in continoare si am incercat de foarte mult timp si multumesc lui dumnezeu ca mia dato sper sa nu mio ieie si sa fie totul bine

Floricica Avansata sosoalex's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    Citat Postat de miga.alina Vezi mesajul
    multumesc frumos dar sti ca eu am mers la urgenta pentru ca mam speriat cand am vazut cami vine aceasta scurgere maro dar sunt in spania iar acestia mau pus imediat la ecograf si miau spus ca nu gaseste nici o sarcina si toate testele leo dat ca sunt insarcina si aproximativ ca am 6-7 saptamani dar li se pare suspect ca de ce nu vad nimica si miau spus ca ori este foarte mic si de aceea nul gasete sau ca am avortat sau ca este in trompa si miau facut alta programare in 2 septembrie ca pe atuncia ar fi mai mare dar normalmente avort nu ar putea fi nu pentru ca nu mia venit si nu imi vine nici acuma sange doar asa scurgere maro.si deaia am pus intrebarea asta aicia pentru ca vream sa vad cam ce rasp imi dati si va multumesc tuturor pentru sfaturi pentru ca este prima mea sarcina si miam dorito foarte mult si mio doresc in continoare si am incercat de foarte mult timp si multumesc lui dumnezeu ca mia dato sper sa nu mio ieie si sa fie totul bine
    alina felicitari pt sarcina si sper ca totul sa fie bn pana la sfarsit si sa va puteti bucura de bebele mult dorit.

multa sanatate si sarcina usoara iti doresc

Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    5
    multumesc frumos si da sa dea dd sa fie bine pana la sfarsit

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    la 6-7 saptamani trebuia sa ii vada activitatea caridiaca....eu m-am dus la 4 saptamani si dupa aceea m-a chemat la 6 si i-am auzit bataile inimii....sper sa fie totul bine.....sanatate va doresc...

Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    5
    multumesc din suflet sa speram ca o sa fie bine,si pe cum miau spus ei ca sar putea sa fie un trompa si atuncia ar fi trebuit sa ii vada activitatea cardiaca

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari