Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155

Reluare Sarcina si infectiile urinare

Sunt insarcinata in sapt 17 si in sapt 15 am fost la spital pt k ma durea burta si am vrut sa verific daca e totul ok cu bebe. Printre altele mi-au facut si o ecografie scurta sa vada daca se misca bebe eu l-am vazut ca statea in pozitie de colag/covrig. Este normal sa fie in tors din sapt. a 15a ?? Sau se intoarce doar atunci cand e vremea sa vina pe lume?? Se poate intoarce asa de asemenea pt ca isi schimba pozitia? Cine ma poate lamuri si pe mine. Sunt o mamica noua si f f grijulie . Multumesc !!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    eu sunt in 13 sapt si la eco de la 12 sapt bebe era cu capul in jos...si doctorul mi a zis "bebe sta cum vrea el nu e nici o problema"...asa ca e ok

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    multumesc pt. raspuns . sper sa fie bine. sarcina usoara :*

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Totodata simt ca niste dureri/intepaturi/lovituri in vagin... nu stiu dak e normal, au inceput acu o saptamana in urma. medicul mi-a sugerat k poate fi o infectie urinara dar la test mi-a iesit negativa.asa k nu stiu ce e. pot fi contractii atat de devreme? Ti s-a intamplat asa si tie vreodata? e cam ciudat..poate bebe da cu picioarele ?? mmm

sadia
    Guest
    Sunt contractii normali ...stai linistita,bebe sta bine ,deci liniste!

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Dumnezeu sa te auda !

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Nu am ajuns inca la 17 sapt dar stiu de la prima sarcina ca e normal sa ai mici dureri,uterul tau se modifica pentru a-i face loc lui bebe deci e ok ,intepaturi am avut si eu pe la 10 sapt si aveam candida am luat ovule de la ginecolog si nu mai am probleme...si da la 17 sapt copilul ar trebuii sa miste binisor...

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Chrissa bebe poate sa isi schimbe pozitia de multe ori pana la nastere.Nu trebuie sa te ingrijorezi.Pentru linistea ta poti consulta medicul si sa ii pui toate intrebarile pe care le ai .

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de Chrissa Vezi mesajul
    Totodata simt ca niste dureri/intepaturi/lovituri in vagin... nu stiu dak e normal, au inceput acu o saptamana in urma. medicul mi-a sugerat k poate fi o infectie urinara dar la test mi-a iesit negativa.asa k nu stiu ce e. pot fi contractii atat de devreme? Ti s-a intamplat asa si tie vreodata? e cam ciudat..poate bebe da cu picioarele ?? mmm

si eu am avut intepaturi in vagin,dar aveam infectie urinara si m-am tratat.Mai repeta inca 1 data sa vezi ce rezultat iti iese.Desi dupa ce m-am tratat tot am mai avut momente cand aveam intepaturi .

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Problema e k locuiesc in Finlanda iar aici doctorii zic ca '' totul e normal '' indiferent de ce intrebare as pune si nu prea ma lamuresc cu raspunsurile. Saptamana trecuta am fost la control ginecologic ptr k ma durea f tare in vagin iar doct. nu mi-a dat nici un diagnostic motivul '' k sunt prea emotionata de la durere si ca ma miscam'' nu stiu.. mi se pare ciudat ca nu imi raspund la nici o intrebare !

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de ssinziana Vezi mesajul
    si eu am avut intepaturi in vagin,dar aveam infectie urinara si m-am tratat.Mai repeta inca 1 data sa vezi ce rezultat iti iese.Desi dupa ce m-am tratat tot am mai avut momente cand aveam intepaturi .
    Am repetat testu de 3 ori ...si inainte sa ma duc la vreun consult ei mereu imi verifica urina .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari