Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andi22's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    30

Sarcina la 34 saptamani si 6 zile

Buna ziua sunt insarcinata in 34 pe 35 saptamani si mi sa dat dexametzona e posibik sa nasc prematur greutatea bebelusului este2475grame ,dbp 8,6cm, bcf 137batai pe min ritmice , afi 14,1cm, fl 6,7cm ,ac 30,4 cm

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    Buna!te rog fii putin mai explicita.ce ai vrea sa-ti spunem noi?sa inteleg ca acele masuratori sunt in urma unui ecograf.medicul ce ti-a spus?din cate am citit pe internet si din cate am inteles eu dexametazona este un steroid (derivat corticosteroid) utilizat in cadrul corticoterapiei tulburarilor acute sau cronice ce raspund la acest tip de tratament antiinflamator si imunosupresor. este injectabil si previne nasterea prematura.sora mea locuieste in irlanda si noi avem in famile cazuri de nastere preamatura,iar din cauza asta i-au facut o injectie cu steroizi(daca nu ma insel tot cu dexametazona).linisteste-te si urmeaza sfatul medicului ca el stie cel mai bine.o sarcina la termen iti doresc!

Floricica Nou Venita Alealexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2015
    Postari in forum
    4
    sunt bune pt bb injectiile, il ajuta sa ii se dezvolte plamanii mai repede, sarcina e maricica, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Am facut si eu aceste injectii dar sarcina avea 27 de saptamani

Floricica Nou Venita andi22's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    30
    Multumesc pt raspuns ma speri ca nu vreau sa se intample ceva rau acuma cand mai am putin eu am si serclaj facut sper sa fie bine dureri am avut toata sarcina si acuma e din ce in ce mai rau.

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    aa deci tu ai risc de nastere prematura din moment ce ai facut si serclaj...sper ca totul sa fie bine si sa duci sarcina pana la termen.curaj!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari