Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita helen23's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    2

Prima sarcina

Ma numesc Elena, am 23 de ani si sunt in primele 7 saptamani de sarcina. In ultima perioada am dureri destul de puternice, incerc sa cred ca probabil fiind la prima sarcina durerile sunt asa puternice ....astept raspunsul dumneavoastra inainte de a vizita un medic. multumesc pentru timpul acordat

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Inainte de raspunsul nostru consulta intai medicul.
    Dureri?! De care? Unde? In care parte a corpului?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ce e ala stul?nu e normal sa te doara nimik acum,pe la 6-7luni te dor picioarele si spatlele dar pana atunci nu prea e normal.tine minte ca nu conteaza la a cata sarcina esti,nu o sa iti fie mai usor la a doua sarcina,sau a treia

Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de helen23 Vezi mesajul
    ...In ultima perioada am dureri de stul de puternice, incerc sa cred ca probabil fiind la prima sarcina...
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    ce e ala stul?...
    ======================================================

Floricica Nou Venita helen23's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    2
    Citat Postat de Cristelaa Vezi mesajul
    Inainte de raspunsul nostru consulta intai medicul.
    Dureri?! De care? Unde? In care parte a corpului?
    nu pot sa spun exact ce e pt ca nu am cunostinte medicale.....cum ar fi durerile de ovare urmate de intepaturi

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de Cristelaa Vezi mesajul
    ======================================================
    A vrut sa scrie probabil destul intr un cuvant si din graba a scris de stul

Floricica Nou Venita rarara's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    37
    Si eu am avut niste dureri in primele saptamani, dar nu erau deranjante. Erau ca atunci cand trebuie sa vina menstruatia si cu intepaturi. Dar nu a fost nimic. Daca te doare foarte tare, mergi totusi la medic.

Floricica Novice boboceii's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    521
    buna burtici!!!si eu sunt o noua viitoare mamica:D,abia astept sa se vada si la mine burtica:)

siminaa
    Guest

Interesant Buna ziua :D

Buna fetelorsi eu sunt o viitoare mamica ..tocmai ce am aflat ca sunt insarcinata in 6 saptamani ...nu stiu ce dureri ai tu dar si eu am avut si inca am ca si cum ar trebui sa imi vina menstruatia dar sunt foarte usoare durerile uneori simt ca intepaturi in ovarul stang alteori in cel drept si de cele mai multe ori atunci cand ma ridic brusc de pe scaun sau pat (ca sunt o repezita) am dureri si ma ghemuiesc...acu nu stiu nimik ce si cum am sita deabea pe 5 decembrie la analize si pe 15 sa ascult pt prima dat ainimioara sufletelului meu ce vine ....sunt asa de fericita incat nu mai am rabdare numar fiecare zi ...ganditiva mai am 7 luni si ceva :D am de numarat

Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    A vrut sa scrie probabil destul intr un cuvant si din graba a scris de stul
    Nu probabil, ci mai mult ca sigur.
    Postarea mea era un raspuns pentru madasabi; intr-un final a corectat admin postarea ca sa inteleaga toata lumea ca e vorba de dureri destul de....

Floricica Nou Venita bulina84's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2011
    Postari in forum
    14
    buna,eu sunt noua pe aici. am o intrebare si chiar sper sa ma lamureasca cineva.....pe 5.11 si 6.11 am avut contact neprotejat, dupa vreo 4 zile au inceput sa ma doara sanii, iar de ieri 16.11 a inceput o sangerare la inceput maronie si in cantitate f mica, dar azi este rosie si abundenta incat am nevoie de absorbant. nu este chiar asa abundenta ca menstra normala, dar este......CM trebuie sa vina pe 20.11 si e destul de regulat. intrebarea este: este nidatie sai CM? ne dorim mult un BB si chiar imi fac griji!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari