Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita JuliaPopescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2013
    Postari in forum
    1

Avort spontan

Pe data de 5 iunie am facut un test de sarcina electronic.Fiind pozitiv,3 sapt +, am mers la medic,unde sarcina nu s-a vazut inca si m-a reprogramat pe 27 iunie.Acum 1 sapt am prezentat sangerari si am eliminat un fel de tesut.La spital,dupa analize,mi-au spus ca a fost sarcina si nu mai e.Insa in schimb pe uter in partea stanga se vede ceva,iar ei nu stiu ce e.Posibil sa fie sindromul geamanului disparut,si sa fiu in continuare insarcinata?Sau...?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de JuliaPopescu Vezi mesajul
    Pe data de 5 iunie am facut un test de sarcina electronic.Fiind pozitiv,3 sapt +, am mers la medic,unde sarcina nu s-a vazut inca si m-a reprogramat pe 27 iunie.Acum 1 sapt am prezentat sangerari si am eliminat un fel de tesut.La spital,dupa analize,mi-au spus ca a fost sarcina si nu mai e.Insa in schimb pe uter in partea stanga se vede ceva,iar ei nu stiu ce e.Posibil sa fie sindromul geamanului disparut,si sa fiu in continuare insarcinata?Sau...?
    Buna!
    Pentru a afla daca mai esti insarcinata,iar sarcina este in evolutie,mergi si fa-ti analiza de sange,numita beta HCG,doua,trei zile la rand.Daca valoare creste de la o zi la alta,inseamna ca este sarcina in evolutie.Daca se depisteaza ca este,este recomandat sa iei medicatie cu progesteron,pentru mentinerea sarcinii,gen Arefam,Duphaston...in functie de ceea ce-ti va recomanda medicul.
    Sa fie cum iti doresti!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari