Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita delfinalbastru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2008
    Postari in forum
    8
    Salut pe toate viitoarele mamici. Sunt noua pe aici. Sunt insarcinata in 9 saptamani (cred eu). Am sunat sa ma programez pentru un control la Cabinetul domnului doctor Ion Ionut de la Spitalul Giulesti. M-a programat abia pe data de 10 decembrie. Cui a raspuns la telefon i-am si spus ca mi se pare mult timp pana atuci. Mi-a raspuns ca e foarte ocupat. Nu pot sa nu-mi pun intrebarea ca poate imi trebuie si mie o reteta cu vreo vitamina pentru bebe. Am citit pe site-uri ca trebuie sa iau tot felul de vitamine dar imi este frica sa iau fara o prescriptie medicala. Nu stiu ce sa fac.

Sunt din iunie in Bucuresti, mutata cu ocazia serviciului si nu prea cunosc nici Bucurestiul bine, cu atat mai putin doctori buni. Sincer, imi este frica acum pentru sanatatea lui bebe sa stau asa. Am rasfoit internetul 2 saptamani pana sa ma decid asupra unui doctor mai competent din cauza parerilor pro si contra. M-am hotarat la domnul doctor Ion Ionut de la Spitalul Giulesti dar mi se pare o vesnicie pana in decembrie. Am citit pe site ca e aproape in fiecare zi dupa ora 13 la internari la Spitalul Giulesti. Trebuie sa merg cu ceva referinte? Eu nici nu am medic de familie in Bucuresti. Sunt dispusa sa platesc orice consultatie dar sa pot merge la cineva in care sa am incredere in ce spune si sa fiu tratata ca om. Stau langa Policlinica PULS dar am auzit numai lucruri rele (boli inchipuite, tratamente rele aplicate viitoarelor mamici). Sunt ingrozita de societatea in care traiesc deoarece e multa nesiguranta in jur. Ma poate ajuta cineva? Eu sunt bine acum, nu am stari deloc de voma, mananc normal, dorm 8 ore dar ma stiu cu o carenta de fier si am avut un accident rutier in 2006 dupa care am fost in coma. Sincer, sunt de parere ca imi trebuie un control numaidecat ca sa pot sta linistita ca voi avea un bebe sanatos. Mi-l doresc din tot sufletul si vreau sa fac tot ce e omeneste posibil pentru el. Multumesc anticipat

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Este o sectiune la gravidute la "Alegem medicul sau spitalul-Medicii nostrii ginecologi. Acolo fiecare isi scrie parerea despre medicul pe care il are...poate te ajuta fetele cu ceva...
    Sarcina usoara si bebe sanatos

Floricica Nou Venita delfinalbastru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2008
    Postari in forum
    8
    Multumesc. Am sa intru si acolo. Din ce am constat medicii buni sunt ocupati iar la unul asa si asa nu as merge. Spe sa rezolv pana la urma.

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Eu ma duc regulat la sp.Filantropia la dr.Varlas.E f bun si sunt multumita.Eu ma duc din nou pe 1 oct.

Floricica Avansata laurac's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2007
    Postari in forum
    1.405
    Eu ti-as sugera sa iti alegi si un medic de familie. Iti va fi de mare folos pentru eliberarea trimiterilor la analize, eventualelor retete compensate sau concedii medicale.

Floricica Nou Venita mona28's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2008
    Postari in forum
    8
    daca nu e prea tarziu cu caldura ti-o recomand pe dna doctor Mihalache Florina de la Spitalul CFR 2. Are cab pe str Novaci in sectorul 5. O super doamna.

Floricica Nou Venita brinduseugenia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2009
    Postari in forum
    2
    ce parere aveti de dr prunescu dan spitalu sf pantelimon
    ?????

Floricica Nou Venita mon09's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    2
    Un medic de suflet-Dr.Tutunaru Daniel Sp.Elias

Floricica Nou Venita chandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2009
    Postari in forum
    3
    Doctorul Albu, maternitatea Filantropia, este un medic foarte bun si un om deosebit. Vi-l recomand cu caldura. Eu am fost foarte multumita, atat in timpul cat am fost in maternitate, cat si dupa.
    Multa sanatate si nasteri usoare!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari