Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Sunt gravidaaa!!!!!!!!

Ultimul cm l-am avut pe 26 martie,de atunci am dureri de burta ca la cm si o jena in vagin cu usturime..am zis ca e infectie urinara nu am luat nimic ca nu am reusit sa ajung la medic,de 2 sapt am greturi in timpul zilei si dureri de spate azi am luat un test la "misto" pot spune ca nu credeam ca mai pot ramane si a iesit a doua liniuta slab vizibila dar este clar deci...ne bucuram foarte tare insa ma ingrijoreaza acele dureri si jena aceea in vagin ca o arsura,la medic pot merge cam dupa cat timp dupa ce s-a pozitivat..la rebeca nu mai stiu exact cand am fost...sunt foarte panicata sa nu fie extrauterina nu am scurgeri de nici un fel ...multumesc.

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    cel mai bine mergi la medic sa vezi de senzatia aia de arsura, nu e ok...la mine s-a vazut sarcina la 5 saptamani. ca si tine mi-am facut testul la misto, aveam scurgerile ceva mai abundente, am zis ca o fi vreo raceala sau urmeaza sa imi vina..am facut testul si hop!
    sarcina usoara si sa fie totul bine

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    felicitariiiiii!cu un ecograf performant si un medic bun, sarcina se vede imediat ce s-a fixat saculetul de peretele uterului, deci si la 2 saptamani.

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    va multumesc,eu am emotii foarte mari..cand am fost gravida cu rebe nu am avut simptome deloc..de aceea am o teama imensa mie sa nu fie si infectie urinara...

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    si as vrea sa incep sa i au acid folic dar nu stiu cat sa i au..la prima sarcina am luat elevit la greu

tabitha
    Guest
    Ar trebui sa mergi imediat la medic,sa vezi intai care este cauza arsurilor.Asteptand,lucrurile se pot agrava .Felicitari pentru bebe si multa sanatate!

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    cryssa eu zic nu e nici o problema daca iei elevit sau natalvit...eu am luat cate o pastila pe zi pe tot parcursul sarcinii....rau nu are ce face...sau sunt pastilute doar de acid folic. cel mai bine mergi la un medic el o sa stie ce sa-ti recomande, dupa niste analize

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    am vb cu doctorul din pacate abea pe 28 ma poate vedea..la alcineva nu prea m-as duce...inca am acele dureri ca la cm mai ales la efort..si fac pipi fff des si ma doare spatele jos destul de rau..chiar nu stiu ce sa fac.

tabitha
    Guest
    Poate ar trebui sa-ti faci curaj si sa mergi totusi la alt doctor.Si eu am doctorita mea de ani buni,la care merg cu toata increderea,dar daca nu ar fi disponibila intr-o situatie ca aceasta,cu siguranta m-as duce la altul.

sadia
    Guest
    Cu sigurata as fugi la primul cabinet ginecologic..............

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    sadia are dreptate...nu lasa, ergi la alt medic, si eventual peste 2 sapt cand e disponibil al tau te duci si la el...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari