Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta Natusyk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703

Mamici,si viitoare mamici ce locuiesc in Danemarca.

Buna mamcicilor va stept cu drag sa vb despre tot ce tine de sarcina si creste a bb in aceasta tara,

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    nu e nici o mamica care sa fie prin Danemarca??? eu va astept la discutii :)

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    :((( nu vrea nici una sa intre la discutii???

Floricica Nou Venita marren's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Buna Natusyk! Eu sunt o viitoare mamica in Danemarca si mi-ar face placere sa vb cu mamici sau viitoare mamici de pe aici:). O sa nasc la sfarsitul lunii nov.in Aalborg. As vrea sa aflu si eu mai multe detalii despre nasterea aici...daca poti sa ma ajuti...pupici!

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    buna marren si bun venit in casuta noua,eu o sa nasc pe la incepultul lui decembrie si nici eu nu cunosc prea multe desprea nasterile aici deaceia si am deschis acest topic poate o intra vreo mamica care nea poate da mai multe informatii.Tu de cit timp esti aici?

Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Sunt de o luna in DK,pt ca am vrut sa stau pe perioada sarcinii (pana in luna 7) in tara si mi am facut toate analizele si eco acolo. Am mai multa incredere in medicii nostri,chiar daca m a costat ceva banuti. Aici par un pic superficiali in ceea ce priveste analize si eco...in schimb ,la nastere,e mai bine aici,ca si conditii,atentie,ingrijire,sa nu mai vb ca nu dai nici un ban! Tu unde locuiesti? Ai mai fost la control aici in dk pana acum?
    Pupici

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    eu sunt in Herning si pe toata perioada sarcinii am fost la ei la controale cei drept ei sunt mai stricti cu controalele in ceea ce privesc medicii ginecologi eu una nu am mers niciodata la asa medic de cind sunt aici+ eco se face doar de 2 ori,eu una nu stiu nici limba ca pe unde merg vb sotul si luii citeodata ii rusine sa intrebe tot ceea ce vreau eu poate daca as putea eu vb ar fi mai bine.Apropo tu cu cine esti aici???ce tiau zis sa ai cu tine la matermitate cind mergi sa nasti???

Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Eu sunt cu sotul meu. Maine merg la primul control aici,la medicul de familie,pt ca abia m am inscris,si cred ca joi o sa merg la spital,in Aalborg ca vreau sa mi fac o eco. O sa iti spun si tie ce o sa mi zica,si daca sunt noutati ceva.Referitor la bagaj,iti trebuie hainute pt bb,pampersi,(cativa o sa iti dea ei),sampon...tot ce trebuie pt bb,iar pt tine camasa sau pijama,in ce te simti tu mai bine sa stai dupa ce nasti,ca pt nastere iti dau ei camasa,si tot ce trebuie pt igiena ta. Unde vrei sa nasti? Eu stau in Hadsund dar o sa nasc in Aalborg.

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    buna marren tu ai cont pe fecebook daca da atunci hai sa vb acolo,mine merg si eu la medwife sami zica ce sami iau cu mine la maternitate data trecuta mie mia zis ca pt bb sa nu iau nimica doar hainute cu ce o sal iau acas in rest au ei tot,voi vedea mai precis mine o sa te anunt si pe tine.eu o sa nasc aici in herning ca este spital mare ca si cel din Alborg,tu o sa nasti natural???

Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Buna Natusyk! Nu am cont pe Fb,sorry! Am fost si eu azi la Dr.aici in Hadsund. M-a consultat la burtica cu o palnie de lemn :)),cam primitiv,ce i drept, a zis ca bb e in pozitie de nastere,mi a masurat burtica cu un cm,si mi a luat tens. Cam asta a fost tot.Tre sa revin peste 2 sapt. Am fost apoi si la Medwife si m au programat peste 2 sapt k sa vb mai multe despre nastere si restul. Iar de hainutele lui BB stiu de la prietena mea care a nascut in mai in Randers si si-a luat tot de acasa si pt BB si pt ea. Pupici

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    eu mine plec la medwife si o sati zic mai precis ce mia zis sa am cu min ela maternitate

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari