Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior geo_s's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2010
    Postari in forum
    3.205
    Fetelor am si eu o intrebare - stiu ca la 8 luni trebuie sa faci un vaccin la medicul de familie. Intrebarea este ce se intampla daca nasti mai devreme de 8 luni?

Floricica Avansata madabv's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2010
    Postari in forum
    2.462
    Gata....Am terminat de citit din urma.Am fost si noi la analize azi....abia ne-am trezit si m-am mai si enervat, pt ca m-am dus sa imi fac anticorpi pt RH negativ la EVA ( ca asa imi spusese medicul --ca si la ei se fac ) si surpriza ....nu se faceau.Am tot umblat pe la mai multe clinici private si toate m-au trimis in acelasi loc :la centrul de sange.Nu stiu cum e in alt oras, dar la noi sunt alea niste gretoase si mi se pare totul total neigienic...Si dupa ce ca m-am resemnat cu ideea ca doar la ei pot sa fac, ma duc acolo si imi zice tanti de la garderoba ca numai o ora pe zi au program pt asa ceva( de la 8 la 9 ).Asa ca tre sa ma mai duc si luni.

Floricica Senior Coccinella's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    3.873
    buna ziua burtici!!!
    la multi ani tuturor celor care isi serbeaza ziua astazi sa va dea Dumnezeu cat mai multe bucurii si impliniri.....
    iar vorbitit de mancare???? ooo doamne ce pofta imi facetiiii...
    eu astazi am simtit nevoia sa ma fac frumoasa, asa ca am fost nitel la coafor si mi-am facut parul, tuns si coafat, ma simt si eu mai bine....
    despre ce vaccin se vorbeste geo???[duh]

Membru inregistrat la
    13.04.2010
    Postari in forum
    2.462
    Catalina iti doresc casa de piatra si cat mai putine emotii
    Am citit si despre bagajul de maternitate.Nu e cam mult?
    Io am alta nelamurire....te duci cu tot cu bagaj cand te apuca?Sau ti-l aduce cineva mai tarziu?Ca ma gandesc ca ai ceva de carat

Membru inregistrat la
    13.04.2010
    Postari in forum
    2.462
    Citat Postat de geo_s Vezi mesajul
    Fetelor am si eu o intrebare - stiu ca la 8 luni trebuie sa faci un vaccin la medicul de familie. Intrebarea este ce se intampla daca nasti mai devreme de 8 luni?
    Despre ce vaccin vorbesti?

Floricica Cu Vechime simonasal's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Eu cred ca este vorba de vaccinul antitetanos.

Floricica Senior cristela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Citat Postat de nickisor Vezi mesajul
    Eu de cateva zile nu prea mai "gust" dulcele. Clatitele au fost super, dar parca dupa ce mamanc dulciuri mi se face un pic greata... Un picut ma si bucur, ca ce e dulce are multe calorii
    Adevarul este ca si eu am observat aceeasi problema, ca mi se face un pic rau de la stomac daca mananc dulce- gen ciocolata, prajitura, doar de la fructe n-am probleme...maoi bine asa.

Catalina, casa de piatra! Sa fiti fericiti toti 3:))

Floricica Debutanta valiusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.07.2009
    Postari in forum
    949
    mada, si eu fac lunar anticorpii anti rh si nu se face decat la centrul de transfuzie, dar la noi sunt super dragute, deja ma cunosc

Floricica Debutanta valiusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.07.2009
    Postari in forum
    949
    stati linistite ca nu o sa-l caram noi, noi nastem si sotii cara bagajul...
    eu nu o sa iau mare lucru cu mine din prima , la internare, la mine venea sotul de 3-4 ori pe zi, daca am nevoie de ceva imi aduce imediat

Floricica Cu Vechime nickisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    5.416
    Cum o sa fie la voi? Vor sta acasa sotii cu voi in primele 2 saptamani? Stiti de cursurile de puericultura, nu?

Floricica Debutanta piulitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2009
    Postari in forum
    1.098
    Eu o sa fac cezariana la Medgidia si nu o sa poata face multe drumuri sotul cu masina. Asa ca imi iau tot ce cred ca imi trebuie de la inceput ca o sa fie greu sa imi aduca de la constanta repede ce am nevoie ca e la 37 de km.Si daca e bagazul mare ce daca ca doar nu stau in brate cu el. Eu si cand plec in vacanta nu imi lipseste nimic in bagaj. Cred ca si daca nasteam in constanta tot asa multe luam. :D

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari