Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Ecografia din sarcina este un moment mult mult asteptat de burtici. De cate ori nu am auzit povesti despre bebe care se ascunde cu manutele pe fata sau bebe cretzulin care si-a pus cordonul ombilical in cap, de bebe care pare a dansa inca de la cateva saptamani.

Care este povestea voastra? Doriti sa o exemplificati prin poze? Poate o alta burtica va descoperi un aspect nou cu privire la bebe la ecografie. Va astept cu poze si povesti.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Aici abia am aflat ce se ascundea in burtica si dupa ce a stat bebe cumintel suficient cat se ne arate ca este baietel si ca nu exista dubii in privita asta, gata sedinta foto. Nu a vrut sub nici o forma sa stea sa il prindem in poza cu fata si uite asa nu ne-am ales decat cu o poza din profil

Peste 6 saptmani am mers iar la masurat si am sperat ca a crescut si ca nu mai e rusinos si nici capricios si ne arata fatuca....nici gand. Ba cu manutele pe fata ba, cand plictisit sa se ascunda dupa manute a apelat la cordonul ombilical cu care s-a camuflat.

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    E o minune de bobica...e tare sipatic... sa aveti grija unul de celelalt si sarcina uspoara in continuare.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumesc mult Vanda. Din cate vad eu si tu intrii in clubul gravidutelor asa ca am sa iti urez si eu sarcina usoara in continuare si am sa iti mai spun ca ai o minune de fetita, sa iti traiasca si sa fie sanatoasa!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    pupici la bebe mic din burtika.
    foarte frumoase pozele.
    sarcina usoara Gabi !
    pupici de la noi fetele!

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    pupici si lu' bebe, Gabi! f frumoase pozele si tyare bien se vede in ele.

Floricica Avansata biskita's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2008
    Postari in forum
    1.743
    frumoase poze gabi ...etare dargutz bb tau..!!uf imi aduc aminte de fiecare data cand il vedeam la ecograf incepeam sa palang de nici doctoru nu mai ma oprea ...!!
    cateodata imi e dor sa mai am burtica ...!!
    [baietel!]

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    nimic nu se compara cu imaginile in kre il vdm pe bb la eco,sunt unice si minunate!si eu l-am vaz pe bb acum cateva zile si nu imi venea sa crd cat a crescut!sper k la urm eco sa ne si arate ce este,,,sa nu fie rusinos

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumesc fetelor, Afordita, Claudia va astept si pe voi cu poze ca sa vedem bebe din eco seamana cu bebe mare de acum?
    Biskita ai o minune de baiatel sa iti traiasca si sa fie sanatos.
    Andreea te astept si pe tine cu poze de la eco, si eu savurez fiecare intalnire cu bebe si sunt nerabdatoare sa il vad

Floricica Nou Venita erikatud's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    17
    Salut fetelor!Eu sunt mai noua:)
    Sunt in 26 de saptamani.Si o sa avem o fetitza!La ecografia morfologica era tare nazdravana,medicul a zis ca e o adevarata balerina,isi ridica picioarele pe sus,se tinea cu manutza de calcaii si isi ducea picioarele spre cap...:)),eu nu vedeam,doar sotu si doctoru se distrau si radeau!Am vazut-o si eu acasa(mi-a inregistrat eco pe DVD)Se juca cu cordonu ombilical!E o minune de bebe!:)Abia astept sa iasa sa o vad si sa otin in brate!

Floricica Nou Venita mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2008
    Postari in forum
    3
    Buna fetelor! eu sunt f noua printre voi. Sunt in 26 de saptamani si vom avea un baietel:), si abia il astept sa vina pe lume.Apropo! la ecografie s-a vazut f clar si l-am putut vedea cat este de frumos. Cand l-am vazut mi-au dat lacrimile de bucurie si m-au năpădit emoțiile.A strănutat si ne-a facut cu manuța!!!!! A fost un dulce.Simt că-mi pierd răbdarea și abia aștept să-l țin în brațe și să-l aud cum gângure!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari