Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice bebe26's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.12.2009
    Postari in forum
    509
    Eu am 12 saptamani si bebe e mic. S-a mai confruntat cineva cu asa o problema

trebuie sa imi fac griji sau nu?

Floricica Senior enik83's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3.210
    ce inseamna bebe mic? si de unde stii ca ai 12 saptamani?
    te intreb pt ca eu daca introduc datele in orice calculator de sarcina..bebele meu ar trebui sa fie teoretic cu o sapt si ceva mai mare decat este...dar se pare ca am ramas insarcinata putin mai tarziu decat se ia in calcul..asa ca si mie mi-a zis doctorita ca la urmatorul ecograf(noi avem 13 sapt) sa vin cu foicica aceea de la ultimul eco..pt a nu crea confuzii si a ne speria cum ca bebele ar fi mult mai mic si mai putin dezvotat pt cate sapt are...poate esti si tu la fel..

Membru inregistrat la
    11.12.2009
    Postari in forum
    509
    da asa e cum spui tu ,bebele meu acum saptamana asta ar trebui sa aiba 15 saptamani, dar ecograful arata 14 saptamani si ca si tine am ramas insarcinata mai tarziu;da ai dreptate sunt in aceeasi situatie pentru ca dr m-a asigurat ca se dezvolta ca e bine analizele mi-ai iesit iarasi bune

Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3.210
    sanatosi sa fie.. te pup.. sarcina usoara..poate mai intri sa povestim..[floare galbena]

Membru inregistrat la
    11.12.2009
    Postari in forum
    509
    da mi-ar placea sa mai povestim

Membru inregistrat la
    11.12.2009
    Postari in forum
    509
    si eu te pup

Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3.210
    Hellou. . Ai mai fost la doctor? Ce facea bebele? Era ok? Triplul test l-ai facut? Eu sunt programata pt el sambata viitoare. . Sper sa fie ok. . Abia astept sa-mi vad iar mititica. . Te pup si te astept cu vesti. . . Sa auzim numai de bine. . [floare galbena]

Membru inregistrat la
    11.12.2009
    Postari in forum
    509
    ceau,bine face creste, la dr deabia in 04.03 ma duc atunci am 4 luni si as vrea sa imi spuna si ce e speram ca baietel si noi va pupam si sa fim sanatoase si bebecii la fel]

Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3.210
    noi sambata mergem la tripu test..speram sa fie ok...tu l-ai facut?
    /

Membru inregistrat la
    11.12.2009
    Postari in forum
    509
    da l-am facut si nu prezint risc de a avea un copil cu sindrom down sau edwards multa bafta si sa ne auzim cu bine pupici tie si bebelusului

Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3.210
    Eu azi am fost sa-mi fac triplu test. . Mi-a facut doctorita si ecograf. . . Si se vede un puncticel alb, ca un fel de calcifiere zice ea. . Pe inimioara. . Sunt un pic suparata. . Dar sper sa nu fie nimic grav. . . A zis ca sunt importante analizele de la triplu test. . Si ca vom urmari in continuare evolutia lui bebe. . Eu oricum doresc sa-mi fac programare la inca un doctor sa cer si parerea lui. . . Mai bine doua opinii. . Va pup dulce astept vesti de la voi. .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari