Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior gabis's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2008
    Postari in forum
    4.289

Burtici de iarna - primavara ( 2013-2014)

Rugaciunea femeii insarcinate
    Imparateasa mea preabuna si nadejdea mea, o Maica a Lui Dumnezeu, bucuria celor necajiti, ajuta-ma ca sunt fara ajutor. Mijloceste tu si roaga-te la Fiul tau Iisus Hristos, Dumnezeul nostru, sa-mi binecuvanteze timpul acesta in care port in pantece prunc, sa usureze greutatea sarcinii si sa daruiasca binecuvantarea Sa peste pruncul pe care-l voi naste; ca nu stiu alt ajutor mantuitor si nici alta nadejde si scapare care sa ne pazeasca si sa ne apere. Ca intru a ta mijlocire si ajutor, slava si multumire intru toate inaltam, unuia Dumnezeu in Treime, Facatorul tuturor, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!

Floricica Senior gabis's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2008
    Postari in forum
    4.289
    Va astept cu drag burticutze, sa ne impartasim bucuriile si trairile in aceasta frumoasa asteptare a bebeilor nostri.Sa de-a Dumnezeu sa avem sarcini usoare , bebici sanatosi si la termen.

Floricica Nou Venita ioana_28's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.05.2012
    Postari in forum
    34
    Buna gabi, eu am aflat azi ca sunt insarcinata in 7 saptamani si sunt tare fericita, DPN 18 noiembrie. Am greturi, nu pot suporta mirosurile, la serviciu intru in contact cu tot felu de oameni..am si insomnie, ma trezesc noaptea si nu mai dorm 2 ore, dimineata sunt somnuroasa. Sunt la a doua sarcina, dar am emotii, oare la cate sapt va misca bebe? Mi e groaza si de travaliu care a durat 14 ore la prima nastere, plus epiziotomia, oare sa fie mai usoara a doua nastere? Pupici

Floricica Nou Venita Julybaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    85
    sal...azi am facut un test de sarcina si linia de test a aparut mai subtire decat linia de control si de o culoare mult mai deschisa...oare sunt insarcinata???menstruatia mi-a intarziat doar 2 zile...astept raspunsurile voastre...pupici...

Floricica Nou Venita Minnie88's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    291
    Bun venit burticilor, sa aveti sarcina usoara!
    July, eu am facut test cu 4-5 zile inainte sa trebuiasca sa imi vina cm (am facut in ziua 24 si cm venea la 28-29 de zile) si tot la fel, mi-a iesit o liniuta palaaa de tot. Deci cu siguranta esti insarcinata pentru ca nu exista test slab pozitiv. Eu am facut un test Barza la inceput, dar apoi am repetat cu SureCheck si la fel, erau din ce in ce mai pozitive.
    Va asteptam si la noi, la https://www.copilul.ro/forum/sarcina...3-a-48864.html

Floricica Nou Venita ioana_28's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.05.2012
    Postari in forum
    34
    Va salut burtici, Julybaby sa stii ca si eu am patit la fel, mi-am facut un tes tip barza la 8 zile dupa ce mi a intarziat ciclu si mi a iesit negativ, in urmatoarea zi mi-am facut unul tip stilou care a iesit foarte slab pozitiv, a doua liniuta se vedea slab de tot, in aceiasi zi am mers la ecograf, dar nu se vedea sarcina. Dupa 2 saptamani de greturi si dureri de sani am facut ieri ecograf si mi-am vazut bebelusul pt prima data. Sper sa fie si la tine cu noroc, va pup pe burtici.

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    85
    msss mult de raspunsurile voastre....si mai astept...sper sa fie asa cum ziceti si minunea sa se intample :)

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    85
    si mai am o intreare...eu am luat luna trecuta Zn, oare poate influenta testul de saecina...din cauza lui sa fie pozitiv...ce ziceti sa mai iau, k mai am cateva pastile, sau sa incetez? multi pupici :*:*:*

Floricica Nou Venita Minnie88's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    291
    Citat Postat de Julybaby Vezi mesajul
    si mai am o intreare...eu am luat luna trecuta Zn, oare poate influenta testul de saecina...din cauza lui sa fie pozitiv...ce ziceti sa mai iau, k mai am cateva pastile, sau sa incetez? multi pupici :*:*:*
    Zincul este un mineral, nu are cum sa influenteze...Singurele medicamente care ar influenta testul sunt cele care contin hormoni de sarcina...Eu zic sa nu mai iei pana ajungi la medic si iti recomanda el...In sarcina, trebuie luate anumite cantitati din fiecare vitamina si mineral.

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    85
    Hey burticilor...am mai facut azi un test si acuma a iesit foarte pozitiv...foarte bine evidetiata linia minune...se pare k minunea se intampla si la mine...abia astept sa merg la medic sa mi se confirme :) va pupacesk...

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Felicitari July! Eu am facut 3 teste ca sa fiu sigura sigura :) Primele doua au iesit cu a doua liniuta foarte pala si al treilea test ne-a confirmat asteptarile. Super sentiment! Mult succes la eco!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari