Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AndreeaManciu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2012
    Postari in forum
    34

Simptome la 3 saptamani de sarcina?

feteleeee! pot avea simptome de sarcina la doar 3 saptamani?? :( ma dor sanii ingrozitor nu i-am avut niciodata asa..sunt si putin tari iar sfarcurile sunt sensibile la atingere...plus o somnolenta neobijnuita..sa-mi fac sperante?? dupa calculele mele as avea 3 saptamani ultimul CM a fost pe 2 octombrie..am calculat bine ?

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180

Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de AndreeaManciu Vezi mesajul
    feteleeee! pot avea simptome de sarcina la doar 3 saptamani?? :( ma dor sanii ingrozitor nu i-am avut niciodata asa..sunt si putin tari iar sfarcurile sunt sensibile la atingere...plus o somnolenta neobijnuita..sa-mi fac sperante?? dupa calculele mele as avea 3 saptamani ultimul CM a fost pe 2 octombrie..am calculat bine ?

draga mea daca ai avut CM pe 2 oct nu poti avea 3 sapt,cum ai calculat??...si sincer mi se pare fff devreme ,nu vreau sa te dezamagesc ,mai ai putin rabdare!Cu siguranta va veni bebe mult dorit,pupici si bafta multa!!!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Pai daca ultimul cm a fost pe 2 oct si azi suntem in 19... abia ai trecut de ovulatie...imposibil...doar daca ti-a venit cm peste sarcina, ceea ce nu cred ca e cazul... mai asteapta pana luna viitoare, vezi daca iti vine cm normal, apoi fa-ti un test.

Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98
    Buna, nu stiu daca ai cum sa ai 3 saptamani de sarcina, daca pe 2 oct ai avut ultimul cm,dar e probabil sa fii insarcinata!Si din proprie experienta iti spun ca daca esti insarcinata, poti avea simptome inca de la inceput !Depinde de la femeie la femeie, eu de cum am ramas insarcinata, mi-am dat seama... mi-era rau, somn, la fel, dureri de sani, fumatoare fiind si bautoare de cafea, imi era rau daca incercam macar sa fumez sau sa iau o gurita de cafea dimineata..asa ca am asteptat cam o saptamana, si daca am vazut ca nu imi trece starea asta mi-am facut un test care a aratat ca sunt insarcinata.. :) ... la putin timp m-am dus la ginecolog care a confirmat sarcina, si asa a inceput marea nostra aventura.
    Iti doresc mult succes, sa ne tii la curent ! :)

Membru inregistrat la
    02.10.2012
    Postari in forum
    34
    va multumesc fetelor :X cum spui si tu ioana..am o stare total diferita sut foarte zvapaiata si nebuna de felul meu dar de cateva zile nu imi mai arde de nimic..ieri am baut cafea si am avut o stare de somnoleta cu tot cu cafeaua mea...as fi dormit nonstop sper sa fie cu ochisori..:(

mada_lyna
    Guest
    cand calculezi varsta unei sarcini,calculezi incepand cu data ultimei menstre. probabil asa a calculat si fata. doar ca n-ar avea cum sa aiba 3 saptamani. ci aprox 2 sapt si 4 zile. si abia i-a trecut si ovulatia.
    eu am stiut ca sunt insarcinata cu Robi pt ca ,din senin si in miezul noptii,mi s-a parut ca simt miros de cartofi prajiti de m-am si trezit din somn. plus ca ma cam dureau sanii. si fiindca am crezut cu tarie ca sunt insarcinata, mi-am facut un test de sarcina fix in ziua in care ar fi trebuit sa imi vina menstruatia. alte simptome nu am avut pe intreaga perioada a sarcinii,nu pofte,nu rau ,nu m-am umflat.
    dak tu crezi ca esti graviduta, poti merge sa iti faci o analiza la sange si vei sti sigur.dar mergi si intreaba intai la laborator cam de cand ar aparea o sarcina la aceasta analiza.

Floricica Nou Venita letata's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2012
    Postari in forum
    4
    Pentru-ca iti doresti foarte mult un copil si in cazul tau poate fi vorba de AUTOSUGESTIE si asa este mai mult ca sigur.
    Sincer imi pare rau.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    La mine simptomele s-au instalat la 6 saptamani de sarcina, adica dupa 2 saptamani de intarziere a menstruatiei. Mi-a fost foarte rau, vomitam orice puneam in gura, inclusiv apa. Nu stiu ce sa spun,in cazul tau ar fi cam devreme sa se manifeste deja vreun simptom. Medicii spun ca primele semne pe care le-ar putea simti o femeie insarcinata apar dupa minim 7-8 zile de la conceptie cand se implanteaza ovulul fecundat in uter, abia atunci incepe sa fie secretat hormonul hcg. In cele mai multe din cazuri, femeile care isi doresc cu ardoare un copil isi induc singure simptomele doar prin faptul ca se gandesc mereu la asta si cauta orice semn.Mai asteapta cel putin o saptamana si fa un test de sange, el iti va spune cu certitudine daca esti sau nu insarcinata. Sper sa fie asa cum iti doresti!

Membru inregistrat la
    02.10.2012
    Postari in forum
    34
    nu stiu daca e o auto sugesti durerea sanilor e infernala in unele momente ale zilei...eu nu am nici un ciclu regulat si ma gandesc ca am avut ovulatie mai devreme...o sa mai astept cateva ziile sa vedem ce zice doamne doamne :X va multumesc mult pentru pareri

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Eu aveam un cm de 25 maxim 27 de zile...am facut testul de sarcina cu 5 zile inainte de ziua cand ar fi trebuit sa se instaleze cm, si surpriza a iesit pozitiv....slab de tot, a o umbra dar a iesit:))))Insa simptome nu am avut decat tarziu dupa o luna si ceva...pana la 3 luni si ceva...apoi gata....pana la urmatorul....hihihi:)))))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari