Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marmotzika's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    1

Sarcina 17 saptamani

sunt insarcinata in 17 saptamini.....si dupa contactul sexual am fost la baie sa ma spal si am obesrvat ca in compozitia sectretiei era si sange... ceva vag..... nu era rosu rosu...o culoare cam turbata....momentan nu am dureri..... si nici alte simntome..... si nu stiu daca sa mi fac grijii sau nu ..... sa mi anunt medicul sau nu??? ce parere aveti???

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Am patit si eu ceva asemanator in primul trimestru, undeva prin luna a 2-a parca. Nu a fost nimic in neregula, se mai intampla in cursul actului sexual. Important este sa nu curga extrem de mult sange si sa incepi sa ai dureri si crampe. Sfatuieste-ti sotul sa nu 'intre' prea adanc, ca sa nu ai probleme mai tarziu. Poate sa fac exces de zel cand o fi sa ajungi in ultima luna..

Floricica Nou Venita myrela_1988's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    47
    buna..te sfatuiesc sa te duci la ginecolog...nu e de gluma,pt ca nu se stie ce e..eu am trecut prin doua sarcini si am avut probl diferite la amandoua...dar ultima data aveam eminenta de avort si habar nu aveam ..caci ma simteam ok...cel mai bn pt u si bebe e sa mergi la ginecologul tau...sanatate

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Si eu am avut scurgeri de sange de doua ori in luna a 3-a in prima sarcina. Dar am fost imediat la ginecolog si mi-a dat ceva tratament. Parerea mea e sa mergi la un control. Multa bafta si sarcina usoara!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari