Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Lichid rozaliu la 39 saptamani

am vazut acum ca ainceput sa curca un lichid rozaliu dar foarte putin si nu am niciun fel de durere de burtica sau spate. poate fi inceputul declansarii nasterii? oare vine bebe?

Floricica Debutanta cristyangeleu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2007
    Postari in forum
    772
    e dopul gelatinos care se elimina intai. abia cand te doare burtica abia poti zice ca sutn contractii, si oricum contractiile trebuie sa fie regulate ca sa stii sigur ca esti pe cale sa nasti.

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    a fost rozaliu, apoi maron si acum e rosu dar numai un-doi stropi si cand merg la toaleta altfel nu curge. dureri nu am decat foarte foarte usoare si nu la intervale regulate, poate o contractie daca o pot numi asa la cateva ore.... cred ca vine bebina. nu ne mai jucam

Floricica Nou Venita ioanaszalka's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2011
    Postari in forum
    93
    scumpa esti...a inceput travaliul...vine bebeeee.....fugi la maternitate....nastere usoara sa ai....mai ai un pic si o sa il tii pe bebita in brate ....te asteapta cel mai frumos moment din viata ta...pupiiiici......

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Citat Postat de ioanaszalka Vezi mesajul
    scumpa esti...a inceput travaliul...vine bebeeee.....fugi la maternitate....nastere usoara sa ai....mai ai un pic si o sa il tii pe bebita in brate ....te asteapta cel mai frumos moment din viata ta...pupiiiici......
    nu am mers inca la spital pentru ca nu am absolut niciun fel de durere, decat cate o contractie foarte foarte rara, in schimb inca e acel lichid maroniu azi care curge cand merg la toaleta si mi-e greu sa stau in picioare si sa merg. mi-e teama ca daca merg la spital ma interneaza si cine stie cat va mai dura pana vine bebe

Floricica Debutanta cristyangeleu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2007
    Postari in forum
    772
    draguta cel mai bine vb cu medicul tau si el o sa stie eventual sa te cheme la o monitorizare.

in principiu cand vine bebele o sa stii ca o sa simti o apasare asa jos ca si cum ai vrea sa faci caca. acuma nush daca am explicat eu bine, sper sa intelegi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari