Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37

Greutate bebe in sapt 26...

Buna fete,

Spuneti-mi va rog, ce greutate are/avea bebe al vostru la 26 sapt. Al meu are deja un kg si mi se pare cam marisor.

multu mult

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    Eu zic ca-i normal asa. Bebele meu, la 23 sapt. si cateva zile ale mele are aproape 700 grame. El apare, ce-i drept, mai mare ca varsta la eco, de 24 sapt. si 3 zile, iar eu am 23 sapt si 3-4 zile, deci cu cca o sapt. mai mare.

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    sper sa te ajute si tabelul din art. acesta, insa valorile, trebuie sa tii cont, sunt orientative, nu trebuie luate in considerare chiar asa la marea precizie, nicio problema daca bebe apare putin mai mare cu 100-200 grame, in plus la eco iese oricum cu o marja de eroare...

http://www.copilul.ro/sarcina/despre-sarcina/Lungimea-si-greutatea-fatului-in-fiecare-saptamana-de-sarcina-a11386.html

numai bine, pupici!

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    multumesc mult fete. imi faceam griji ca o sa iasa ceva la testul de toleranta la glucoza, dar analiza a iesit ok, ceea ce inseamna ca este doar un copil mai mare.
    va pup

Floricica Nou Venita mrya's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2012
    Postari in forum
    10
    sal , la mine bebe la 27 de sapt are deja 1,500kg dar mi s-a zis ca e ok

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari