Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Monica4's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2013
    Postari in forum
    7

Ce ma puteti sfatui sa fac sau sa iau?

am arsuri pe piept si dureri in capu pieptului.. Ceea ce nu stiu , e ceva normal? Ati mai patit si voi asa? nu am luat nimic pana intr-o seara cand mi-o fost tare rau , ma durut in capu pieptului si ma ardea ff tare incat mi-o provocat voma .. Si am incercat sa ma linistesc cu suc natural de portocale , dar am dat gres ca mi-a fost si mai rau.. si am luat o pastiluta RENIE pt arsuri stomacale si am baut un ceai caldut de fructe.. si cu greu m-am linistit... Si acum in momentul de fata daca ma ating cu mana in capu pieptului ma doare... Am mai citit pe net k poate fi din cauza cum creste fetita si ma apasa.. dar am dureri f mari. Tin sa precizez k doctoru mi-a zis k am o sarcina normala..Ce ma puteti sfatui sa fac sau sa iau?

sadia
    Guest
    Daca ai un doctor la indemana(tinand cont ca esti in spania),suna si intreaba.Eu aveam niste arsuri de lesinam,ajungeam la voma,atunci imi dadea un Malox parca,o tineam sub limba,si imi trecea dar pt vreo 2 zile.Si da sunt normale,arsurile de stomac in sarcina.....
    Eu beam lapte praospat,nimic acidulat,ai grija totusi la alimentatie ,vb cu medicul,ce ar trebuie sa mananci ........mie imi daduse si un fel de dieta pe o perioada.

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Eu am incercat cu miere de albine si a functionat.

Multa sanatate si nastere usoara!

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Eu sunt veterana in arsuri :)) .... din a 3-a sapt de sarcina m-am pricopsit cu ele!Am bagat Rennie la greu, iaurt, apă minerala (râgâi si-ti mai amelioreaza arsurile). Citrice nu prea am mancat ptr ca imi creeaza aciditate la stomac, doar de 2-3 ori pe sapt beau un pahar de suc proaspat stors. Dureri in capul pieptului cat si de coaste am avut si eu, dar nu am luat nimic, adica erau suportabile....o singura data m-a durut foarte tare si am luat o fiola mica de algocalmin cu tot riscul (desi nu prea se ia in timpul sarcinii !!! ). Laptic iarasi poti sa bei ca-ti amelioreaza arsurile si ceai de tei, ala te linisteste!

princess
    Guest
    Ceai de galbenele cat mai cald baut pe stomacul gol in fiecare zi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari