Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Rochii de gravide pentru nunta

Alegerea unei tinute pentru nunta este o sarcina dificila in general penru femei, insa daca vorbim de o gravidita lucurile se complica si mai tare .

Eu una am umblat mult sa imi caut o tinuta pentru o nunta care era toamna destuld e tarziu asa ca rochita clasica nu era o varianta acceptabila si mi-a fost extrem de greu, pentru ca nu gaseam ceva potrivit care sa imi vina. In final am ales o pereche de pantaloni din stofa putin mai larguti in talie, o bluzita cu o vesta mai elegante si asta a fost.

Asa ca vreau sa va intreb, de unde se pot cumpara rochite de gravidute pentru nunta, sau costume de nunta in general pentru o graviduta?

Floricica Nou Venita cella_yo's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2011
    Postari in forum
    28
    In general de la magazinele cu haine de gravide potilua o rochie pt o gravidutza...eu am gasit o rochie normala, de seara care s-a potrivit de minune cu burtica mea la Miniprix...Acum nu cred ca e musai sa fie de gravide atata timp cat are o croiala care sa te ajute cu burtica...
    O mare problema am intampinat eu cu rochia de mireasa...cand ne-am hotarat sa facem si cununia religioasa aveam 6 luni de sarcina, iar gasirea rochiei perfecte si de vis a fost un cosmar; insa in final am avut cea mai superba rochie pe care oi puteam avea. Si nu a fost la comanda, sau special de gravida, ci una normala cu o croiala buna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari