Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tedi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2009
    Postari in forum
    20

Vopsitul parului in timpul sarcinii

as vrea sa stiu ce parere aveti de vopsitul parului in timpul sacinii

Floricica Avansata vioi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2009
    Postari in forum
    1.919
    am auzit ca nu se stie ce efect are amoniacul din vopsea asupra fatului,e recomandat sa nu te vopsesti cel putin in primul trimestru ,cel mai sigur intreabati medicul,eu nu stiam daca sa mai folosesc rollon-ul sau nu,iar medicul mi-a zis ca pot si ea a folosit in timpul sarcini

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    si eu trb sa ma vopsesc dar cum am ramas gravida, gata, nu m-am mai vopsit,iar eu aveam fire albe, iar parul brunet, se vedeau bine de tot!
    asa ca nu m-am vopsit, doar cand ma duceam la coafor sa ma tund si simteam mirosurile de acolo mi se facea rau, dar sa am si vopseaua in par, cred ca lesinam!
    iar acum, dupa ce am nascut, cat alaptezi cica tot asa, sa nu te vopsesti, asa ca de botez,m i-am luat nuantator de la pallette care se aplica si rezista la nu stiu cate spalari... sunt f multumita!
    toata lumea a crezut ca m-am vopsit, dar eu nu, asa am scutit niste ganduri ca dc ma vopseam sigur ziceam ca nu stiu ce s-a intamplat ca am facut aia sau aia, asa , nu am avut nimic, bebe a supt in continuare si gata...
    este posibil sa simta mirosul si sa-ti respinga sanul, ca nu-ti mai simte mirosul tau, asa poti sa patesti si dc te dai cu un deodorant sau parfum...

Floricica Nou Venita mikiscence's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2010
    Postari in forum
    3
    E AMONIACUL CEL CARE POATE AFECTA COPILUL....DAR ASTAZI SE GASESC ATATEA VOPSELE CARE NU CONTIN AMONIAC...EU M-AM VOPSIT LUNAR......FARA PROBLEME!DESI AM VAZUT SUTE DE MAMICI(SUNT COAFEZA)CARE SE DECOLORAU CU PUDRA IN TIMPUL SARCINII ..LUNAR...SI TOTUL A DECURS NORMAL!EU AM INCERCAT SA EVIT....ATATA TIMP CAT SE POATE!!

Floricica Nou Venita alina_ing3rasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2010
    Postari in forum
    6
    buna!nici in timpul alaptrii nu ai voie sa t vopsesti?
    astept rasp

emanuela180980
    Guest
    Si eu ma vopsesc dar cu o vopsea naturala pe baza de plante,FARA AMONIAC!
    Cum spunea si mikiscence acum se gasesc peste tot vopsele care sa nu contina amoniac. Sunt putin mai scumpe, dar trebuie sa avem grija de mogaldete[bebelus]!

Floricica Nou Venita iustinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2010
    Postari in forum
    24
    Pentru ca nu exista dovezi in sprijinul teoriilor care sustin ca vopsitul parului ar putea dauna grav fatului, vopsirea parului ramane o optiune personala a viitoarei mamici. Pentru mai multe lamuriri, citeste si articolul :

Vopsirea parului pe durata sarcinii - Sanatate si Ingrijire | Copilul.ro

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari