Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Unde putem face analize specifice sarcinii, ieftine in Romania?

Eu ca majoritatea gravidutelor (mai ales cele care mai au un copil) incerc sa imi fac toate investigatiile in locuri cat mai sigure la preturi mici...asa ca va propun sa scrieti ce analize/unde/cat au costat ati facut voi asa putem ajuta si alte viitoare mamici care cauta sa faca economii,mai ales ca statul nu prea deconteaza nimic la gravide.
    Eu pot spune asa :
    Cel mai ieftin pentru:
    - Dozarea anti D (rh negativ) am gasit la Medlife (50 lei)rezultatul in 5 zile lucratoare.
    -Complexul Torch (eu am facut doar Toxoplasma si Citomegalovirus)-180 lei la Romgermed (rezultate 7 zile)
    -Dublu Test -tot la Romgermed -130 lei
    Nu am facut Triplu Test dar cine este din Bucuresti cand merge la doctor pt eco 15-20 sapt sa caute formularul de la IOMC (Institutul de ocrotire a mamei si copilului) si il veti face Gratuit!
    Cu mentiunea ca au fost facute in Bucuresti!
    Va astept cu preturi inclusiv la ecografii asa putem ajuta pe cele care au nevoie si au buget limitat!
    Aici aveti link (despre triplu test si formularul)https://www.copilul.ro/sarcina/anali...ina-a3112.html
    Modificata de cryssa; 31.07.2013 la 18:19:25.

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Cryssa este valabila treabla cu triplu test si pentru mamicile din afara Bucurestiului?sau se refera strict la cele din Bucuresti???

Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.950
    Cryssa,eu nu sunt absolut de nici un ajutor acestui subiect,din contra o sa il urmaresc cu mare atentie,tare m-as bucura sa platesc mai putin in ceea ce este nevoie cu sarcina.Abia sunt la 10 sapt si s-au tocat pana acum in jur de 4 000 ron cu medic,analize si tratamente.

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Alexandra poti suna sa intrebi direct la ei dar cred ca se poate atata timp cat ai formularul completat de medicul ginecolog )))

Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Aha,am inteles,dak rezultatul la dublu test a iesit ok,iti mai da sa faci si triplu test??

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Nu stiu iti voi spune sambata cand merg eu la doctor ,mie mi-a iesit ok dublu test si voi vedea dc trebuie facut si triplu test..te anunt.

Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Astept o veste d la u,eu ajung miercuri ca atunci am programare...dupa mine nu ar mai trebui facut triplu test...

Floricica Nou Venita denisaeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2013
    Postari in forum
    152
    Eu am facut profilul torch ( toxo, citomegalovirus, rubeola si herpes ) - 340 Ron, restul de analize le-am facut gratuit cu trimitere in policlinica la lab RomGerMed. Intr-adevar cei de-aici au preturi mici si sunt ok. acum eu treb sa fac eco de 12 sapt si mi-a mai dat...cred ca le fac la sanador..chiar daca e mai scump, am auzit ca sunt ce mai ok pe ecografii. au claritatea cea mai buna. acu nuj...

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Denysa mi a dat sa fac si triplu test desii dublu test a iesit perfect,asa ca atunci cand te duci sa i dai sa ti completeze formularul si vi la buc si faci..e pacat sa dai banii aiurea..poop
    Scuze Alexandrei ii spuneam ))))) sunt asa zapa...de la caldura
    Modificata de cryssa; 05.08.2013 la 12:42:11.

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Se face Gratuit triplu test si daca nu esti din Bucuresti...deci copletati-va formularul la med giecolog apoi veniti sa l faceti gratuit))))

Floricica Nou Venita denisaeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2013
    Postari in forum
    152
    fetelor cum descarc formularul? ca nu pot :(

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari