Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita katymitzu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2010
    Postari in forum
    8

Testul beta HCG nu s-a dublat in 48 de ore

sunt insarcinata cred in 5 saptamani.pe 20.03 am facut testul beta la sange si valorile erau 808.azi 22.03 am refacut testul si valorile sunt 1197.oare sunt prea mici?nu vreau sa pierd sarcina asta,imi doresc un bebe de 2 ani de zile.mai am alte doua sarcini pierdute.va rog astept un raspuns.ultima mestruatie am avut-o pe 6.02 dar pe 07.03 am avut alta "menstruatie",doar ca la cateva zile dupa aceasta "mestruatie"au inceput sa ma doara sanii si am facut un test de sarcina digital care a iesit pozitiv si mi-a aratat 2-3 saptamani.zilele trecute am mai avut si ceva pierderi de sange negru.am fugit la urgete ai doamna doctor mi-a recomandat sa fac testul la sange sa vedem valorile si mi-a zis ca daca cresc este bine daca scad am pierdut iarasi.acum am vazut ca valorile au crescut dar nu s-au dublat cum am vazut ca scrie in alte parti(ca treb sa se dubleze dupa 48 de ore)astept un raspuns de la voi va rog din suflet

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Din ce stiu eu, valorile ar trebui intr-adevar sa se dubleze la maxim 48 ore; daca valorile cresc mai lent de atat e posibil sa fie vorba de o sarcina extrauterina. Sfatul meu e sa repeti peste inca 48 ore testul, daca valorile sunt mai mici decat ultima oara e posibil sa fie iminenta de avort; daca sunt mai crescute dar nu dublate, ar trebui verificat daca sarcina e fixata intrauterin sau extrauterin. Sanatate!

Membru inregistrat la
    16.06.2010
    Postari in forum
    8
    multumesc mult pt raspuns am facut deja o eco transvaginala ieri seara si nu sa vazut nimic si doctorita a zis ca nu e nici urma de o extrauterina.mi-a recomandat sa mai astept ca poate sarcina e prea mica si de aia nu se vede.acum astept pana joi sa fac o alta eco.ms mult pt raspuns

Membru inregistrat la
    16.06.2010
    Postari in forum
    8
    am pierdut sarcina aseara. :(((((

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari