Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98

Interpretare rezultate analize anticorpi anti Rh

Buna, as avea nevoie de un pic de ajutor, am rh - ul negativ, iar sotul meu pozitiv, motiv pentru care in fiecare luna trebuie sa imi fac anticorpii, iar luna aceasta am schimbat clinica unde imi faceam anticorpii, motiv pentru care si rezultatul mi-a venit diferit si nu stiu ce inseamna ! Sunt insarcinata in 24 de saptamani, iar pana acum cand imi faceam analiza imi iesea negativ, acum insa imi apare absent, ce inseamna asta ? Ca anticorpii sunt negativi ?E bine ? Pot sta linistita ? Nu pot lua legatura cu doctorita mea decat miercuri si de asta sunt putin nelinistita ! Va multumesc !
    Modificata de ioana_marian62; 07.10.2012 la 09:43:41.

mada_lyna
    Guest
    suna la laboratorul unde ti-ai facut analizele si intreaba

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    E ok! Absent=negativ, prezent=pozitiv.
    Nu ai de ce sa iti faci griji.
    Iar daca esti la prima sarcina, cu atat mai mult.

Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98
    multumesc mult de raspuns, m-am mai linistit, uitasem ieri sa precizez ca am avut o intrerupere de sarcina si nu am fost imunizata dupa aceea, de asta e atat de important rh - ul acum ! Multumesc inca o data !

Floricica Nou Venita mrya's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2012
    Postari in forum
    10
    feteleeee am nevoie de voi. mi-am facut analizele la profilul torch , si pana sa le ridic de la laborator am intrat pe net si am vazut ca imi apare la Virus herpes simplex tip 1 (HSV1) - Anticorpi IgGelectrochemiluminiscenta 27,26
    <0.6: Negativ
    ≥0.6 si < 1.0: Echivoc
    ≥1: Pozitiv

Virus herpes simplex tip 2 (HSV2) - Anticorpi IgG
    electrochemiluminiscenta 0,13
    <0.51: Negativ
    ≥0.51 si < 1.0: Echivoc
    ≥1: Pozitiv
    ce inseamna asta??????????? sper ca nu e de rau.
    pana marti cd ma duc sa iau rezultatul definitiv si ajung la doctor sunt ffff speriata
    ms puuuuup ast raspuns

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari