Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita serginia's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2014
    Postari in forum
    2

Dureri in vizica urinara si la urinare

Salut sunt insarcinata in saptamina a 10-a acum de citeva zile ma chinuie niste dureri in vizica urinara si cind fac pipi. Ce as putea face ca sa-mi treaca? Poate sa- mi agraveze sarcina? Sunt foarte stresata asa cum anul acesta am avut o pierdere de sarcina. Va rog ajutatima.

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Ai putea sa mergi la medic sa ii spui toate lucrurile astea. Esti insarcinata in primul trimestru, cu o sarcina pierduta la activ din pacate si acum cand ai disconfort si dureri vrei tratamente de pe forum... nu vreau sa fiu rautacioasa, sincer, dar nu inteleg ce astepti sa ti se raspunda... in afara de: consulta-ti de urgenta medicul ginecolog si/sau de familie!
    Iti doresc numai bine si un bebe sanatos la termen!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Dupa descrierea ta pare a fi o infectie urinara. Nu o lasa netratata, fiindca ea va urca la rinichi. Cea mai buna metoda de prevenire a infectiilor urinare este consumul de suc de merisor, sau pastile ce contin extract de merisor. Sanatate!

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    E posibil sa fie infectie urinara, infectiile nu trebuie lasate netratate, mai ales in sarcina, pot duce la ruperea membranelor.Nu lua nimic fara sa-ti spuna medical, de exemplu, stiu ca merisorul nu este indicat in sarcina, ca si multe alte extracte sau ceaiuri.

Floricica Nou Venita serginia's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2014
    Postari in forum
    2
    Va multumesc pu sfaturi....am fost si la medic si am primit si niste picuratori dar oricum durerile persista..pina nu trec de saptamina a 12-a e periculos sa iau un tratament mai profund...asa ca trebuie sa ma incarc cu rabdare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari