Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Am ales acest subiect in jurul zilei de 8 Martie gandind la rolurile pe care o femeie le are de-a lungul vietii sale. Sigur ca am "omis" multe altele, ca cel de prietena, colega, vecina, nasa, verisoara, sora, bunica etc. Si am ramas la principalele roluri din viata familiala: relatia cu propria mama, relatia cu partenerul si relatia cu copiii.

Va astept asadar luni, 9 martie, la obisnuita ora 20 pentru a vorbi intre noi despre ce salasuieste in sufletele si gandurile noastre de femei, mame, fiice, sotii!

Fiica, femeie si mama

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine v-am gasit la o noua discutie in direct, de data asta despre rolurile de mama, fiica si partenera.
    Va astept pana la ora 23 cu parerile si amintirile voastre!

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Ce-as putea sa spun de relatia cu mama mea?
    O relatie pudica.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    E o mama care a cautat sa ma protejeze mult chiar prea mult

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara Flora si bine ai venit! Cum adica o relatie pudica, in care te-a protejat prea mult? La ce te referi?

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    La faptul ca pana la adolescenta a fost ok, o mama minunata.
    Incepand cu adolescenta toate discutiile au devenit un subiect tabu si s-a schimbat total devenind un pic posesiva.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Poate ca ceva s-a intamplat de s-a produs aceasta schimbare...Tu cum ai simtit-o si cum ti-o explici?

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Mama mea a avut primul copil dintr-o relatie esuata, poate, nu poate, sigur asta a fost.....teama de a nu esua si eu

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Dar pudismul ei mi-a adus multe neplaceri si am avut mult de luptat cu interiorul meu.....sper sa fi reusit

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    E un fel de a spune ca relatia voastra s-a schimbat cand tu erai pe cale sa ajungi la randul tau femeie, crescusei si asta a facut-o pe mama ta sa se teama. O parte din comunicarea voastra s-a transformat in tacere, in tabu si asta te-a afectat. Din suferinta mamei tale a aparut asadar retinerea ei si poate supra-protectia. Este insa foarte important ca iti dai seama de aceste lucruri si asta te va ajuta mult pe tine ca mama.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Vad ca nu mai intra nimeni.....
    Noapte buna!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari