Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Nou Venita ralucaonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58

Guest
    asa cum spuneam si in comentariul de pe blog, nu cred ca-i vorba de dezinteres,ci de cu totul altceva...

andreea2929
    Guest
    Probabil pretul hainelor descurajeza mamele,iar lucrurile de calitate costa.Chestia ca poti sa te imbraci frumos cu bani putini nu e adevarata.
    E greu sa vb. de o pereche de pantaloni care costa 100E,cand in Ro salariile sunt asa cum sunt.

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Andreea, imi pare rau, dar te contrazic in totalitate...daca esti -vorbesc la modul general, putin atenta si CAUTI, dar trebuie sa iti DORESTI sa arati la fel de bine ca inainte de sarcina poti gasi lucrusoare ok ..iti iei mai putine, dar din materiale bune-Bumbacul este ideal si le combini si le accesorizezi cu esarfe, curele,panglici, ca sa iesi din anonimat.

Sunt atatea variante, chiar daca iti cumperi un jeans si un pantalon office - ca si lucruri mari sa zic...si apoi te gandesti cum sa le combini...

Stii ...cateodata cred si ma conving tot mai mult - vazand si eu in jurul meu!! ca nu sarcina te face sa nu te mai imbraci ok ci faptul ca nici inainte nu era o mare preocupare ..(tind sa cred asta 100 %) ..cum inainte sa fiu mereu aranjata si asortata si ok si acum ca sunt insarcinata ..dintr-o data nu ma mai intereseaza asta !! nu e putin probabil??!!

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Nicole, te rog sa imi spui despre ce ..daca nu dezinteres..

new sunshine
    Guest
    Eu cand mi-am cumparat hainele pt perioada de sarcina m-am gandit si la utilitate.Daca mi-am cumparat ceva m-am gandit daca poate fii folosit si dupa.De exemplu unele tricouri sau bluzite mi le-am cumparat cu ideea sa le mai pot folosi.Asa mi-am luat doua bluzite care se lagau la spate sau erau mulate pe sani si apoi erau mai largi pe mijloc.Si nu le-am luat de la sectia maternity ci de la magazine normale.

Guest
    deoarece ai sters comentariul meu de pe blog,refuz sa raspund!

si daca fetele nu posteaza la topicurile deschise de tine, nu-nseamna ca au fost dezinteresate de faptul cum au aratat/arata si si-au neglijat/neglijeaza tinutele in perioada de sarcina...sincer mi s-a parut ca aduci oarece jignire la adresa gravidutelor,mamicilor prin ceea ce-ai declarat.

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    O, Doamne!..am fost insarcinata si sunt actuala mamica ..iar cand vad o graviduta imi amintesc automat de cat de minunata era perioada aceea, asa ca ce spui tu e foooooarte departe de a fi adevarat..
    Eu incerc, pe cat posibil, sa se inteleaga cat e de frumoasa aceasta perioada - si nimeni nu cred ca ma poate contrazice,mai ales cine a trecut prin asta ..si cat de mult trebuie sa ne pastram viata cu obiceiurile de dinainte de sarcina si, automat ,legat de tema noastra, faptul ca trebuie sa ne imbracam frumos...atata tot!

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Intr-adevar, utilitatea si functinalitatea/confortul sunt pe primul loc..de asta spuneam ca sunt multe variante de a te imbraca ok..

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Raluca, sunt de acord cu tine! Eu in sarcina mi-am cumparat haine cu nemiluita. Imi era f. drag, nici nu ma interesa ce fac cu ele dupa. Ulterior s-a dovedit a fi foarte utile, ca nici n-am slabit imediat.
    Se mai si purtau (si se mai poarta) bluzitele alea baby-doll si mi-am luat sa-mi ajunga. Plus tot felul de rochite pt. ca am apucat vara.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Dar de unde era ideea ca pe gravidute nu le mai intereseaza cum se imbraca?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari