Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Nou Venita ralucaonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Chiar daca e toamna...desi nu se vede, pastrati bluzitele de vara, purtati-le cu un cardigan pe deasupra..la fel si rochitele cu niste colanti sau jeansi si nelipsitul cardigan..

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Vin si eu sa-mi dau cu parerea: cred ca si rochitele purtate cu un ciorap colorat pot inveseli tinuta unei burtici.

silvia_l
    Guest
    Vin si eu cu o intrebare care ma intriga de cate ori citesc pe aici lol

De ce "faire dodo maternity"?! Deja daca traducem exact aceste cuvinte nu prea vad sensul si nu inteleg de ce amestecul de franceza - engleza?!

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Foarte simpatica constatare...!!
    ..poate au raspunsul cei din Italia (...deci: sunt italieni, cu nume de brand in franceza !!!)de unde este originara marca..eu am doar franciza pe Romania...
    ..or fi stiind ei ceva !!!!

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Cu siguranta ca dresul colorat face muuuulteee...mai ales ca acum avem de unde alege..sunt atatea variante :simpli, cu desene, cei gen brodati care sunt foarte la moda..
    deci: asa cum am scris de atatea ori si in articolele de la sectiunea de moda, dresurile ca si accesoriile pot schimba in totalitate o tinuta...si nici nu sunt asa de scumpi !!!

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Cateva idei / tinute pt aceasta toamna friguroasa si ploioasa le gasiti in albumul meu..sper sa fie de folos !!!

Floricica Nou Venita erica.ioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2009
    Postari in forum
    2
    Buna!! Eu am 6 luni....dar burtica mea e de 7luni si mi s-au latit foarte tare soldurile...daca ma imbrac cu ceva mai mulat arat ca un ''ursulet'',si nu reusesc sami gasesc pantaloni sa ma ajunga. Aici(italia) e foarte frig in perioada asta si ploua tot timpul! ceva ajutor?

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Buna Erica!..ca sa facem un echilibru intre soldurile mari,cum spui tu ca le ai, ar trebui sa porti niste jeansi evazati sau pantaloni mai evazati ca sa se creeze un echilibru si sa nu arati ca un ursulet ,,,tot cum spui tu
    sau colanti si o rochita peste gen baby doll..sau pantaloni si rochita peste ..ideea este ca nimic sa nu fie stramt ci sa fie usor lejer pe langa corp..
    Apropos..in ce oras stai? viziteaza site-ul www.fairedodo.com si vezi daca exista vreun magazin Faire Dodo Maternity prin jurul tau..sunt convinsa ca vei gasi ceva care sa te avantajeze!!..sau daca treci prin Bucuresti, te astept cu cel mai mare drag..macar sa probezi cateva lucrusoare care sa te avantajeze..

Floricica Nou Venita sarbu's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    3
    http://www.nemozone.net/user/sarbuclau.html

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    Raluca - fara suparare - dar lucrurile de la faire dodo maternity sunt scumpe - 360 ron o pereche de jeans?? e cam mult

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    O Doamne ! nu este nicio suparare..insa nu acesta este pretul jeansilor de la Faire Dodo..daca ai fost la magazin, cred ca nu te-ai uitat bine ,iar daca te-a informat cineva, a facut-o gresit;sunt mai ieftini, poti verifica, daca vrei!(...dar nu asta este scopul discutiilor noastre de aici, vreau doar sa se tina cont de faptul ca exista magazine pt segmente diferite, iar Faire Dodo Maternity este un brand cu target 'mediu catre sus' peste tot in lume, care promoveaza cu totul si cu totul alte idei, decat cea a unei ''simple haine'', care nu conteaza din ce este facuta sau cum arata,...e un alt concept- acela de a te simti bine, de a-ti face bine imbracand o haina din materiale fine, care te fac atractiva, iti pastreaza feminitatea..etc..etc..))

Scopul nostru este sa discutam si sa ne ajutam una pe alta (si eu am 17 saptamani deja !!!! si din nou!) cu sugestii folositoare referitoare la cum sa ne imbracam ca sa aratam cat mai bine..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari