Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinasorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2006
    Postari in forum
    5
    ce credeti despre nasterea provocata,este sau nu indicata.optez pentru ea deoarece vreau sa nasc cu dr meu care nu imi garanteaza prezenta in momentul in care ar trebui sa nasc normal.

Floricica Nou Venita geany_bc's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    14
    Eu cand am nascut, am avut o nastere provocata si am fost foarte multumita.
    Daca ar fi sa fiu din nou insarcinata, as opta pentru nastere provocata. E foarte usor. M-am internat la 7,30 fara nici o contractie si la ora 14 am nascut un baiat.
    Pe toata perioada sarcinii imi era frica ca voi naste noaptea si mi se parea foarte naspa lucrul acesta.
    Succes!

Floricica Nou Venita danyalytus's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2006
    Postari in forum
    22
    Si eu am nascut la fel. Mi s-a provocat nasterea si macar asa am scapat mai repede.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    eu cred ca exista riscuri mai mari la o nastere provocata.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Si eu am avut o nastere provocata. Pt ca bebita s-a lasat asteptata, asa ca dupa 10 zile de la termen (data cand trebuia sa nasc) am fost internata in spital si mi s-a provocat nasterea. Totul a decurs foarte bine, fara nici o surpriza neplacuta. Mai ales ca am primit si o epidurala, deci nu am avut dureri. Am inteles ca la nasterea provocata durerile sunt mai intense, pentru ca totul decurge mult mai repede decat atunci cand nasti natural, dar pt ca am avut epidurala nu stiu cum e treaba cu durerile. pupici tuturor si noroc la nastere sa aveti bebelusi sanatosi si frumosi !!!

Floricica Nou Venita annamaria ditiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2006
    Postari in forum
    55
    Si eu am avut tot o nastere provocata si a decurs mult mai rapid decat prima care a fost spontana. Travaliul durat in total 2 ore fata de 12 ore la prima.

Floricica Nou Venita gozi daniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2006
    Postari in forum
    11
    SI EU AM AVUT O NASTERE PROVOCATA.TRAVALIUL FOARTE SCURT,DURERI PUTINE.

Floricica Nou Venita procri's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2006
    Postari in forum
    216
    asemenea si eu am avut nastere provocata, am fost foarte multumita, travaliu foarte scurt, chiar daca atunci mi se parea o eternitate nu a durat decat 2 ore...deci as opta si la urmatoarea nastere pentru nastere provocata.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari