Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior mihaelaadrian25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    buna, mamici.

imi permit sa deschid un subiect nou, chiar daca eu sunt noua pe acest forum. as vrea sa vorbesc cu alte mamici care au trecut prin experienta unei nasteri normale cu circulara de cordon.

puiutul meu, adrian, s-a nascut cu tripla circulara de cordon, nimeni nu se astepta la asta, a luat nota 2, nu respira. din fericire s-a intervenit la timp, a fost ventilat, dus la terapie intensiva, urmarit atent. acum este bine, se dezvolta normal, merge, danseaza, rade, vorbeste(mai putin cuvinte, mai mult pe limba lui....).

la voi, mamici care ati trecut prin asta, cum a fost? cum sunt copilasii acum? astept sa vorbim

Floricica Avansata dany30's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    buna mihaela. si puiul meu s-a nascut cu circulara si a luat nota 8. am nascut cu anestezie epidurala si cred ca a suferit si din cauza asta. a stat la terapie intensiva cateva zile dar multumim luiD-ZEUacum e sanatos si un mare nazdravan.pup

Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    buna, dany30. ai un bb superb, sa-ti traiasca si sa fie sanatos. pe deasupra e si tare harnicut, al meu doar la 8 luni a inceput sa mearga ajutat, apoi de la 13 luni merge singurel...
    tu stiai de circulara, s-a vazut la ecograf? noi lunar am mers, in ultima luna chiar la 2 medici, si niciodata nu mi s-a spus de problema. e posibil sa se fi "incalcit" in timpul travaliului? oricum, noi am trecut printr-o spaima.......am facut niste analize la externare(electroencefalograma, ecografie) si atunci ne-am mai linistit, deoarece nu avea nimic. in fiecare zi ii multumesc lui dumnezeu pentru ca e sanatos.
    va pupam, mami si adi

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    buna draga mihaela. multumesc la fel pt aprecieri.ultimul eco la mine a fost cu o zi inainte de a naste si nu mi-a zis nimik. banuiesc ca daca se vedea ceva nu ma lasa sa nasc normal eu discutand cu doc si luand in calcul si cezariana daca ar fi fost probleme.dar multumim lui DD ca bebeii sunt sanatosi. va pupam si va dorim multa sanatate

Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    salut, dany.
    ce mai faceti tu si alex? ce progrese a mai facut? eu tot incerc sa-l conving pe adi sa stea pe olita si nu vrea, doar daca sta imbracat. asta e, e un mare incapatanat, ar face doar ce vrea el...
    va pup pe amandoi si sper sa mai vb. pa

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    buna mihaela si la multi ani de ziua numelui.iti doresc multa sanatate si numai bucurii sa iti aduca puiutul tau. alex e un nazdravan care nu stie ce sotii sa m-ai faca. se apuca de tot ce prinde si se ridica in picioare.inca nu are nici un dinte dar speram sa apara cat mai repede unul ca e tare agitat in ultima vreme(el e agitat de felul lui dar acum..........)pupici si multa sanatate la toata familia

Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    eu am facut cezariana ca s-a vazut la eco ca are bebe circulara stransa si n-am vrut sa risc sinici medicul nu m-a sfatuit sa risc...

Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    buan ziua mamici.
    dani multumesc de urari, ti-am votat puisorul.si adi e destul de agitat, dar cu dintisorii am scapat ieftin....... are deja 8, 4 maselute si 2 canini care au iesit destul de usor
    elena, inteleapta decizie ai luat. si eu o luam, dar la noi nu s-a observat la eco.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    buna fetelor.si fetitza noastra a avut cordonul in jurul gatului(o data era),nu a plans cand a scos-o imediat(nastere normala am avut)si nota a fost 7.din fericire acum e fff bine.pupam bebeii.

Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    buna, maria.

ma bucur ca la voi a fost bine, si este si acum, la noi a fost mult mai rau ca la voi, dar suntem ok, umbla, vorbeste, face nazdravanii...

va doresc sa cresteti mari, sa fie sanatoasa biencutza, asta e cel mai important. poate mai vb. va pupic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari