Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Stie cineva cam cat se da la o nastere naturala? Nu vreau sa nasc cu epidurala in principiu decat daca nu voi face fata travaliului. Cam care sunt " tarifele" in Bucuresti?

Floricica Nou Venita niky25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2008
    Postari in forum
    30
    Eu am nascut in septembrie anul trecut la maternitatea Bucur,se vehicula la doctor 400-500 de ron,asistente 50-100 ron si in cazul anestezistului daca este cazul 100 ron.Eu am avut noroc de un medic foarte bun si ca om si ca profesionist,desii trebuia sa nasc cu un medic,el nu a putut sa ma asiste si m-a asistat medicul de garda,desii travaliul a fost nasol,dupa ce mau urcat pe masa,am ras cu doctorul,parca eram cu cel mau bun prieten la terasa.Iam bagat 400 de ron si s-a certat cu mine,nu vroia sa primeasca nici un ban,am incercat si a doua zi si deabia a acceptat 200 de ron,mia zis de restu banilor sa ii iau fetitei ceva din partea lui.Am ramas uimita ca mai exista si astfel de medici.Am ramas pacienta dansului si am cunoscut multe paciente,care mi-au spus ca rar primeste o atentie din partea pacientelor.

Floricica Nou Venita niky25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2008
    Postari in forum
    30
    Acum astept sa-l nasc pe al doilea bebe,am 38 de saptamani si am ghinionul sa nasc in perioada concediului medicului meu,o sa aflu la fata locului cum sta treaba.O sa revin cu un mesaj dupa ce voi naste.

Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    La spitalul judetean ilfov, unde vreau eu sa nasc, initial am auzit tot de 4-5 mil. insa la ultimul consult mamicile care asteptau sa intre la medic spuneau ceva de 10 mil. si nu nasteau prin cezariana. m-am cam speriat. :((

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    4 mil am dat, in constanta...

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    la dr. am dat 150E. iar la asistente cate 20 lei.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    aaa,de asistente nu mai zic:D si moase si infirimiere...

Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    tot pe la 150 euro ma gandisem si eu. pentru anestezist 1,5-2 mil e ok? eu va zapacesc cu intrebari, dar nu am mai trecut prin asta ;))

Floricica Cu Vechime milia's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2008
    Postari in forum
    9.186
    Buna mamicutze si viitoare mamicutze...din cate am auzit si am mai intrebat pt o nastere normala se dau cam 6 - 7 mil iar cezariana costa mai mult (mai adaugati cateva mil) + 1,5 - 2 mil anestezist. La cezariana am inteles ca sunt de obicei 2 doctori care opereaza deci trebuie dat si la prima si la a doua mana...

Floricica Nou Venita zoticadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2008
    Postari in forum
    1
    buna!ce face bebele tau?sper ca sunteti bine amandoi.ii ziceai mai sus altei fete de un doctor bun la bucur.poate dai un nume sa l gasim si noi.astept raspuns te rog

Floricica Nou Venita cristina_f's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2008
    Postari in forum
    3
    buna mamicilor,
    cine a stabilit tarifele astea?din cate stiu eu legal plateste asigurarea,doar de aia lucram.nu exista nici o lege care sa zica ca trebuie sa dam cateva milioane la doctori asistente si mai stiu eu la cine.eu trebuie sa nasc in februarie si nu am de gand sa dau vreun ban indifernt prin ce metoda o sa nasc.acum merg la consultatie in fiecare luna la particular si platesc dar atat.nu inteleg de ce vorbiti de sumele astea asa mari.daca tot platiti doctorii de ce mai platiti si la casa de asigurari?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari