Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Va rog detalii CLinica Eva din Brasov

Fetelor, cele care ati nascut acolo si mai ales cele care NU SUNTETI DIN BRASOV cum ati procedat exact? Cu cat timp inainte ati facut programea si cu cat timp inainte ati mers acolo. Ati dat un avans in momentul programarii? Cele care ati nascut cu epidurala acolo,ati specificat asta cu ceva timp inainte, sau in momentul programarii. Eu sunt din Sibiu si as vrea sa nasc acolo, dar necunoscand niciun doctor nu stiu cine e mai bland( in vorbe) vreau sa spun si cum sa procedez. Poate imi dati niste date de contact si poate imi recomandati un medic. Am 30 de saptamani si medicul de aici mi-a spus ca nazdravana mea va veni mai repede....de aceea incep grijile din ce in ce mai mari. Va pup din suflet si va multumesc mult

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Salutare. Sunt din Sibiu, am nascut la EVA!

Ma gasesti pe mess andreibabyfashion si iti raspund la orice intrebare!

Succes:)

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Buna,

EU am nascut la Eva in mai 2008, cu dr Antonya Livia (super, super doctor, om, femeie)....
    Mi-am facut prima programare in feb 2008, apoi am mers la control o data in martie, o data in aprilie si in mai pe 5 m-am mutat in apropiere. Tot in feb mi-am programat si locul ptr nastere, adika i-am spus sapt in care nasc dupa morfologia fetala. Nu-i probl deaca nasti in inainte de sapt asta sau dupa, au rezerve ptr asa ceva.
    Epidurala e inclusa in pret, se face sigur, doar daca nu vrei tu nu o aplica, in rest e by default.
    Eu nu sunt din Brasov, si avand 400 de km de parcurs am deciz sa stau in apropiere in ultimile 3 sapt, a fost totul ok, eu multumita, clinica super, dr si asistentele la fel.
    Succes si vei fi multumita cu orice medic ai naste, oamenii sunt de o calitate de necontestat.

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Si eu m-am trezit destul de tarziu ca nu vreau sa nasc la Sibiu si mai bine merg la Brasov. Aveam tot 30 de saptamani si mi-au zis ca bebe e mai mare, dar a venit doar cu 2 zile inainte de termen, asa ca nu iti fa probleme de pe acum.
    Am procedat astfel: am sunat la clinica si m-am programat la dr. Bisoc pentru ca stiam ca el e disponibil rapid si m-am programat si la dr. Baiulescu pentru ca am auzit lucruri f bune de el si stiam ca este pro nastere naturala si eu mi-am dorit f mult sa nasc cat mai natural.
    Am fost la programare la dr. Bisoc si mi-a zis ca nu mai sunt de mult locuri dar ca daca vreau sa nasc cu el se va face un loc, sa stau linistita, si daca nu sunt hotarata sa vin la 34 de sapt si facem programarea atunci. Dar mie nu mi-a prea placut de dansul, simteam ca este genul de dr f sigur pe el care vrea sa conduca pacientele si eu nu imi doream deloc asta, desi cred ca majoritatea femeilor asta vor. Asa ca ma tot gandeam cum sa fac sa ajung la dr. Baiulescu mai devreme, programarea era doar prin sapt 35. Am facut rost de nr. lui de tel si i-am spus care este situatia asa ca m-a primit chiar in saptamana aia la cabinetul lui de la Victoria (e cam naspa cabinetul si sa si sta destul la coada, dar si la Bv se sta mult la coada si Victoria e mult mai aproape si acolo nu m-am simtit asa presata sa fie cat mai scurta consultatia si am putut povesti cu d-nul dr. toate detaliile nasterii si a fost super asa... dansul chiar stie sa te asculte si sa te linisteasca). Si am mai fost la dansul la Eva cand aveam programarea, desi nu mai era obligatoriu... dar nu mai aveam programare aici in Sibiu si eram putin stresata sa nu fie ceva rau chiar la sfarsit. Iar la nastere a venit, chiar daca a fost duminica Pastilor. Singurul repros care il am este ca a insistat cu perfuzia de oxi chiar daca nu era necesara.
    Programarea la clinica mi-a facut-o dansul si eu mi-am ridicat cardul atunci cand am fost la programarea mea, deci se poate rezolva si asa.
    Nu se da nici un acont. Iar epidurala o sa iti propuna ei sa ti-o faca si daca nu o vrei tre sa te tii foarte tare :)) ca ei tot insista si insista. La mine asa a fost, chiar daca nu ma plangeam de dureri... lor li se parea ciudat sa am optiunea asta si sa refuz... dar la final a fost mai bine asa ca datorita expulziei mai complicate as fi ajuns la ceza... si asta chiar nu imi doream.

Iar cu mersul pana la Bv sunt multe tipe care au plecat direct din Sibiu si au ajuns fara nici o problema. Eu am ales sa stau la parinti in Fagaras cu 2 saptamani inainte, iar altele si-au inchiriat o garsoniera in Brasov.
    Mult succes si daca mai ai intrebari nu ezita.

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    nu stie nimeni datele de contact? va multumesc

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Clinica Eva site-ul lor

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    nu merge. de 3 zile incerc, de aceea si intreb

Floricica Debutanta tatianadaniel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2010
    Postari in forum
    630
    buna.
    acum merge

pt orice eventualitate:
    0268 333 777 sau
    0733 007 343

si eu tot la Eva am nascut, conditii impecabile, personal foarte dragut, nu am absolut nimic de reprosat!

O seara frumoasa!

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Clinica EVA este o clinica foarte buna. Esti tratat bine, si platesti ceva, iar conditiile sunt conditii. Singurul inconvenient este ca trebuie sa fi sigura ca bebelusul este sanatos, pentru ca ei, daca o gravida are complicatii cu bebelusul, o trimit la maternitate:) Succes si te asteptam la EVA.

Floricica Nou Venita raluccutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2011
    Postari in forum
    78
    eu sunt din BRASOV.....am nascut la Clinica Eva cu dr.Podasca Petru Cezar.....este un om, un doctor de nota 10 cu mii de stelute.....merita tot respectul....il recomand tuturor ce vor sa nasca......toti doctorii, asistenele s-au comportat frumos fara rautate cum se comporta alti medicii.....
    Clinica EVA din Brasov este o maternitate super....si banii care ii dai sunt pe masura....se merita

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Buna!
    Si eu am nascut ambii copii la Clinica Eva. Merita banii!

Programarea se face la 20 de saptamani in functie de DPN conform ultimei menstruatii, nu dupa varsta indicata de ecografii. Eu zic sa suni si sa te programezi cat mai repede, sunt foarte aglomerati. Sper sa mai fie locuri libere. Chiar daca nu mai sunt locuri, poti insista sa te treaca pe o lista de asteptare, deoarece unele mamici mai renunta la programari si cu o luna inainte de nastere ei te suna sa confirmi daca iti pastrezi programarea sau nu, deci poate prinzi atunci un loc.

Nu se plateste niciun acont, iar epidurala este inclusa in pret si nu trebuie sa anunti daca o vrei sau nu. Nasterea se achita in ziua externarii.
    Din 10 aprilie pretul unei nasteri este de 2.500 lei - nasterea normala si de 3.000 lei nasterea prin cezariana.

Nastere usoara!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari