Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime ecris's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2008
    Postari in forum
    5.637

Nasterea la Medlife 11

Cu siguranta aici vom intampina o Maslinutza deosebita, care se lasa asteptata de ceva vreme!

Floricica Senior pierrine's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2008
    Postari in forum
    3.112
    Ura! Bravo, Ecris!
    Tocmai incercam sa-mi dau seama cum se deschide un nou capitol si iata ca mi-ai luat-o inainte.Iuhuuuuuuuuuu!

Membru inregistrat la
    16.09.2008
    Postari in forum
    5.637
    Pai noroc cu indicatiile lui Narumi, ca altfel nu as fi reusit niciodata!

Membru inregistrat la
    16.09.2008
    Postari in forum
    5.637
    Eu va parasesc mamici ca ma doare fundul de atata stat pe scaun! Va pup, somn usor si ne auzim maine!

Membru inregistrat la
    18.02.2008
    Postari in forum
    3.112
    Draga Andrasi,
    Sper sa mai apuci sa citesti inainte sa nasti. M-am gandit toata dupa amiaza la tine si la ce trebuie sa fie in sufletul tau acum. E greu, dar de acum incolo bunnicul e o amintire, Maslina e viitorul si ea e cea mai importanta acum.
    Stiu ca esti foarte speriata cu gandul la cezariana si nu prea iti mai arde de mare lucru. Vorba Nanei, desi nu ai cerut o parere, ti-o ofer totusi. Daca ai posibilitatea sa alegi, alege anestezia rahi. E drept ca o sa-ti vezi copilul apoi toata viata si nu mai conteaza o zi in plus( cat ai fi diormita dupa anestezie generala) dar stii de ce trebuie sa fii constienta la nastere, chiar daca o vei avea pe Maslina for ever apoi? Fiindca momentul unic si ierepetabil, chiar daca vei trai 100 de ani, este acela in care bebe proaspat curatat, la cateva minute dupa nastere, iti este adus aproape, sa-l adulmeci, sa-l simti, sa-l pupi pe obrajor. Este cel mai dulce, pufos, proaspat si delicat obrajor din lume: cel de bebe nou-nascut. E singurul moment in care te incearca aceste senzatii si crede-m ape cuvant, nu vrei sa-l ratezi. A doua zi este deja un omulet, nu mai este atat de nou si nici obrajorul nu mai pastreaza parfumul de "fiinta din fiinta ta" Crede-ma pe cuvant: MERITA!
    Acum, argumente pertinente:
    - nu ai de ce sa faci anestezie totala, daca nu exista indicatii medicale serioase in aces sens;
    - organismul se reface mult mai repede dupa rahi, iar efectele pe termen lung sunt mai putin nocive asupra organismului, decat la anestezie generala( Ecris, sustine-ma);
    - Nu simti nicio durere, doar vei fi constienta ca se "umbla" pe acolo.
    Nu ai de ce sa te panichezi inaintea zilei cu pricina. Sunt convinsa ca semanam foarte mult(discutiile purtate de atata vreme mi-au dovedit-o) asa ca sigur esti ca si mine genul strasat in asteptarea urcarii pe scaun la dentist, primirii subiectelor de examen, urcarii prima oara in avion, etc. Nu-i asa ca toate emotiile dispar in momentul in care te confrunti efectiv cu problema? Dupa ce dentistul si-a inceput treaba/am primit subiectele la examen, etc. toate emotuiile dispar si nu mai ramane decat esentialul, mintea se goleste de tot ce o bantuia pana atunci si esti doar tu si solutia.Am dreptate?
    Am intrat in sala de pregatire pentru operatie insotita doar de asistenta. Cei dreagi ramasesera afara, macar se aveau unul pe altul. Eu singura cu necunoscutul. Mi-am spus ca de atatea ori: sunt puternica, am incredere in mine, o sa reusesc! Mi-am golit mintea de toata teama pe care o simtisem pana atunci, m-am relxat si am reusit sa trec cu bine peste tot.
    Toata echipa de pe forum o sa fie alaturi de tine, fii tare, te asteptam inapoi!

Floricica Debutanta mistiq's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2009
    Postari in forum
    1.162
    Buna dimineata in casa noua! Sa aveti o zi frumoasa!

Floricica Debutanta mistiq's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2009
    Postari in forum
    1.162
    Hai Maslina, mai ai un pic, te asteptam cu drag!

Floricica Senior fiona80's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    3.215
    Buna dimineata!

Am mutat calculatorul in alta camera, era prea periculos pt Bobby, ieri a reusit sa deconecteze cateva fire si eu n-am mai stiut sa le pun la loc. Am stat toata ziua fara PC!

Andrasi, Pierrine are perfecta dreptate in ceea ce priveste rahianestezia. Daca poti sa eviti o anestezie generala la o interventie operatorie, fa-o! Nu lasa frica sa fie motiv de alegere!!

Pierrine, Alex doarme dezvelit, cum altfel la cat se suceste?! Si de-abia mai are loc mititelul in patut, ca si noi tot 120/60 avem. Cand m-a apucat pe mine "criza cuibului" se lichidau stocurile la babaycomfort si doar asta mai ramasese dintre cele care imi placeau, dar nu mai erau. Culmea e intr-o saptamana au refacut stocul, dar eu n-am avut rabdare sa astept. Am comandat toate lucrurile importante intr-o singura zi!!

Floricica Senior fiona80's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    3.215
    Mistiq sper sa se rezolve cat mai repede pb cu ochisorul lui Robertel!

Floricica Senior eliza2's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2008
    Postari in forum
    2.909
    Buna dimineata. Maslinutei i-au trebuit 3 capitole, e clar ca va fi o fetita deosebita, asteptata cu drag de toata lumea. Va doresc o zi frumoasa, la plimbare cu copiii, ca cica se incalzeste!

Membru inregistrat la
    18.02.2008
    Postari in forum
    3.112
    Salutare, popor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari