Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita oblique19's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2013
    Postari in forum
    16

Maternitatea Giulesti

As dorii si eu cateva pareri si dak puteti sa-mi povestiti cam cat ati dat la doctorii

Floricica Nou Venita Amalia.Tudorache810's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2013
    Postari in forum
    65
    fetelor nu mai naste nimeni la giulesti? eu in decembrie acolo voi naste,ceva pareri,va rog?

Floricica Nou Venita petronutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2013
    Postari in forum
    1
    Da si eu voi naste tot la Giulesti si m-as bucura daca cineva care a nascut in ultimul an ne va impartasi si noua cate ceva de acolo.

Floricica Nou Venita andrushka32's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2013
    Postari in forum
    75
    Buna fetelor! Eu voi naste in septembrie la maternitatea Giulesti. Pana acum am fost o singura data acolo pentru un test non stres. Analizele si ecografiile de sarcina le-am facut la Medas (medicul meu are cabinet acolo si am preferat asa). Insa nasterea va fi la giulesti.

Floricica Nou Venita Amalia.Tudorache810's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2013
    Postari in forum
    65
    buna fetelor! eu majoritatea testelor le am facut in constanta,si doar o data m am dus la giulesti ca sa mi schimb medicul.vroiam sa va zic,ca in ct.m am dus la un cabinet privat si eram multumita.insa cand am ajuns la doctorita de la giulesti,am ramas foarte placut impresionata pt ca se vedea clar diferenta de profesionalism.m a intrebat absolut tot,de la a la z,istoricul familiei,ce mananc,ce dureri am,etc. pana sa ma mut in bucuresti cu dc,eram foarte ingrijorata,nestiind peste ce voi da.insa acum,nu regret deloc,si ca sa nu mai zic,ca nu am platit absolut nimic la dansa. la fel am auzit de majoritatea medicilor de acolo ca sunt foarte buni si draguti.eu abia astept sa vina termenul si sa nasc:) mai multe va voi spune dupa vreo 3 sapt cand trebuie sa ma duc iar.

Floricica Debutanta danilu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    830
    Citat Postat de andrushka32 Vezi mesajul
    Buna fetelor! Eu voi naste in septembrie la maternitatea Giulesti. Pana acum am fost o singura data acolo pentru un test non stres. Analizele si ecografiile de sarcina le-am facut la Medas (medicul meu are cabinet acolo si am preferat asa). Insa nasterea va fi la giulesti.
    buna dimineata.

eu am nascut la giulesti, dar fix inainte de incendiu. s-au schimbat multe de atunci, si sigur in bine. si atunci a fost ok, am avut un medic f bun si atent si nu mai conta ca sunt in spital si conditiile sunt cele din spitalele de stat.

tu la ce medic mergi? la medas are si al meu cabinet...

Floricica Nou Venita andrushka32's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2013
    Postari in forum
    75
    Buna, eu merg la dr. Botezatu la Medas.
    Referitor la conditiile din spital, din ce am vazut (intr-o ora cat am stat pe acolo) mi, se par ok, in comparatie cu alte spitale de stat. Etajul doi este renovat, si arata bine, asa la prima vedere. Urmeaza sa vad cum stau lucrurile mai departe, aici ma refer la asistente, etc... Va tin la curent.

Floricica Debutanta danilu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    830
    Citat Postat de andrushka32 Vezi mesajul
    Buna, eu merg la dr. Botezatu la Medas.
    Referitor la conditiile din spital, din ce am vazut (intr-o ora cat am stat pe acolo) mi, se par ok, in comparatie cu alte spitale de stat. Etajul doi este renovat, si arata bine, asa la prima vedere. Urmeaza sa vad cum stau lucrurile mai departe, aici ma refer la asistente, etc... Va tin la curent.
    buna,

chiar ma bucur ca mergi la botezatu. este cel mai ok medic pe care l-am intanit vreodata. m-a ajutat f mult. este si un om extraordinar.

am fost in ian la o prietena care a nascut tot cu botezatu si arata f bine pe acolo, dar ea statea in rezerva. nu am vazut saloanele, dar daca sunt renovate si e curat, va fi ok. nastere usoara si bebe sanatos!

Floricica Nou Venita goodwitchro's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2013
    Postari in forum
    1

Interesant

Eu am nascut la Maternitatea Giulesti si tin sa mentionez ca atat doctorii cat si asistentele mi s-au parut mai mult decat draguti. Pe mine m-a ajutat medicul meu sa am o nastere cat mai usoara si pe cale naturala ( nu mi se dilata colul si m-a dilatat el cu mana) ceea ce alti doctori nu ar fi facut....ar fi facut cezariana... Asistentele sunt foarte dragute si au grija atunci cand iti fac toaleta sa nu simti un discomfort prea mare. Eu, personal am fost foarte multumita.

Floricica Nou Venita AndronieAndreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2013
    Postari in forum
    1
    Dr.Andrei Oncescu este un medic pe care il recomand cu toata increderea tuturor femeilor. Acesta mi-a urmarit sarcina de la inceput cu o deosebita implicare, nu a fost intrebare la care sa nu imi raspunda indiferent de moment. In momentul nasterii acesta a venit din timpul sau liber pentru a ma opera (am nascut inainte de termen: eram programata pe 23.10.2013, iar eu am nascut pe 7.10.2013),, iar pe perioada internarii mele s-a interesat de starea mea de sanatate si a bebelusului in fiecare zi (perioada internarii a fost de 17 zile).
    Este un om de toate isprava, cu o temeinica pregatire in domeniu, un om care stie sa se apropie sufleteste de pacient.
    Ma bucur ca am avut norocul sa ii fiu pacienta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari