Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Copii nascuti in zi de sarbatoare

In orice familie, ziua in care se naste bebelusul este zi de sarbatoare fara indoiala insa se spune ca acei bebelui nascuti la "zi mare" sau in zi de sarbatoare religioasa vor avea mai mult noroc in viata

Voi ce credeti? La noi nici unul dintre noi nu este nascut in zi de sarbatoare, mai putin tata care e nascut pe 1 iunie insa nu se considera sarbatoare

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    fetita mea e nascuta pe 24 iunie .parca atunci e o sarbatoare TAIEREA CAPULUI IOAN BOTEZATORUL dar acum nici nu stiu sigur daca e sarbatoare ...pacatoasa de mine ...de aceea i-am pus si numele ioana.

oanachampion
    Guest
    Eu sunt nascuta de Adormirea Maicii Domnului (15 august) si am un noroc de... numa... E doar o superstitie, zic eu...

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    bbeul meu este nascut tot in zi de sarbatoare-pe 29 aug, zi de post-taierea capului Sf Ioan Botezatorul si acuma sa vedem ce noroc vom avea.

leut
    Guest
    Citat Postat de oanachampion Vezi mesajul
    Eu sunt nascuta de Adormirea Maicii Domnului (15 august) si am un noroc de... numa... E doar o superstitie, zic eu...
    si eu sunt nascuta pe 15 august !!!! si da, sunt norocoasa, sanatoasa si acum traiesc culmea norocului: am un pui iubit

Floricica Nou Venita lauraura's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2007
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de nicodimionelia Vezi mesajul
    fetita mea e nascuta pe 24 iunie .parca atunci e o sarbatoare TAIEREA CAPULUI IOAN BOTEZATORUL dar acum nici nu stiu sigur daca e sarbatoare ...pacatoasa de mine ...de aceea i-am pus si numele ioana.
    deci este sarbatoare mare, in fiecare an pe 24 iunie este cruce rosie, sunt sAnzienele/Dragaicele

24 J †) Naşterea Sf. Ioan Botezătorul (Sânzienele–Drăgaica) (Dezlegare la peste); †) Sf.Niceta de Remesiana; Aduce-rea moaştelor Sf.Mare Mucenic Ioan cel Nou de la Suceava

Crede-ma sunt nascuta in acesta zi si in fiecare an este Sarbatoare cu cruce rosie

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de ana2311 Vezi mesajul
    si eu sunt nascuta pe 15 august !!!! si da, sunt norocoasa, sanatoasa si acum traiesc culmea norocului: am un pui iubit
    Cred ca depinde de ce considera fiecare "noroc"... Pt mine, noroc au cei care castiga la loto, de exemplu... Sanatatea, dragostea si copiii sunt o binecuvantare, insa, zic eu, nu tin de noroc...

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    la mine gabriel e nascut pe 8 martie, nu e sarbatoare dar cand er mai mic stiind ca este si ziua mamicilor atunci m intreba mereu daca este si el mamica:))
    alexia s-a nascut intre sarbatori pe 21 mai este C-tin si Elena iar pe 23 mai Rusaliile. dar ea a venit pe 22 ( odata cu soacra mea:)

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Da' cezarienele programate se pun?

Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    miha mea s-a nascut pe 25 martie de buna vestire.si a luat nota 9 la nastere

Floricica Nou Venita lore6884's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2011
    Postari in forum
    2
    al meu baietel e nascut in 25 Decembrie , nastere normala.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari