Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita veronicka's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2009
    Postari in forum
    1
    buna,sunt noua pe forum si as vrea sa va cer cateva pareri.dupa 3 ani de incercari am ramas insarcinata dar din pacate a fost o extrauterina in urma careia mi s-a extirpat trompa stanga.am inteles ca exista posibilitatea sa se repete aceasta sarcina extrauterina ceea ce ma inspaimanta ff.tare.momentan am facut o stimulare doar pt o luna cu pregnyl,duphaston,clostylbegit.progesteronul mi-a iesit cam mic,dar nici un rezultat.sunt programata luna viit la un nou HSG.

as vrea sa va intreb daca se poate ramane pe cale naturala cu o singura trompa sau trebuie sa ma gandesc si la alte metode.am urmat si cateva tratamente naturiste dar nici aici vreun rezultat.incerc sa nu ma mai consum dar in zadar....stiu ca stresul este deasemea o cauza a infertilitatii dar cine ar putea fi calm in aceste circumstante

Floricica Nou Venita ioana98's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    84
    Bun venit pe acest forum,
    cu o singura trompa se poate ramane insarcinata .. dupa un articol de pe acest site, daca ovarul corespunzator trompei extirpate a ramas, el continua sa maturizeze ovule care se pierd si in acest caz sansele sunt la jumatate, daca a fost si el extirpat, ovarul celalalt, la un moment dat incepe sa maturizeze ovule ciclu dupa ciclu... dar se pare ca la tine sunt si alte probleme nu numai trompa. Sanatate iti doresc si sa-ti dea Dumnezeu bebele pe care-l doresti

Floricica Nou Venita puiutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    10
    SI EU AM AVUT O EXTRAUTERINA ACUM UN AN SI JUMATATE, DAR MI~A FOST SALVATA TROMPA.DE ATUNCI DAR DEGEABA [bebelus]SE LASA ASTEPTAT! MULTA BAFTA SI SA AUZIM NUMAI DE BINE

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari