Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnetaMose's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2012
    Postari in forum
    6

Exclamatie Posibila sarcina?

Buna Ziua Ma numesc Anita Mose si as vrea sa va rog sa ma ajutati cu niste pareri.....In data de 14-18 Decembrie am avut menstruatie,In data de 1 Ianuarie 2012 am avut contact sexual neprotejat dupa circa 2 saptamani au inceput sa mi se umfle sani si sa ma doara ,sa am dureri abominale circa 1 saptamana,dureri in partea inferioara da spatelui si ma simt foarte balonada.Acum 1 saptamana am facut un test de sarcina Evrika la 2 noaptea (pe prospect precizand ca poate fi facut in orice perioada a zilei) testul a iesit negativ...simtomele unei sarcini nelipsind ba chiar acumulanduse am o stare d somnolenta ca niciodata plus ca acum 4 zile mi-a aparut o linie inchisa la culoare de la buric spre zona pubiana,am vb cu mai multe prietene care mi-au spus ca e cam devreme sa apara acea linie ,dar nu imposibil...si surpriza aseara la ora 22 am observat ca mi-a venit ciclul daca il pot numi asa..o sangerare rosie nu foarte abundenta ca in primele zile de ciclu si nicidecum nu miroase a cm...Crede-ti sa ar putea fi sarcina?va rog sa imi raspunde-ti acele fete care a-ti trecut prin asa ceva!!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Aneta, eu am trecut de multe ori prin asa ceva (mai putin linea-negra) dar de fiecare data a fost vorba de menstruatie. La mine se intampla frecvent ca menstruatia sa fie insotita de simptome asemanatoare celor de sarcina.
    Daca pe 1 ianuarie s-ar fi produs o presupusa fecundare, la 3-4 saptamani dupa aceea, orice test de sarcina ar fi trebuit sa fie pozitiv, la orice ora ar fi fost facut.
    Pentru a fi sigura insa, cel mai bine ar fi sa consulti un ginecolog. Iar pentru a elimina orice dubiu, poti face un test de sarcina (la sange), b-Hcg.
    Iti doresc succes si sper sa fie totul asa cum iti doresti.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Din pacate penru tine dar din fericire pentru mine (pentru ca imi doream un bebe) am trecut exact prin aceasi stare ca si tine.Aceleasi simtome le-am avut si eu : balonare , ma dureau sanii stare de somnolenta si chiar am avut aceeasi sangerare ca si tine doua luni , dar foarte putin. Asa cum a spus si anna mergi la un ginecolog pentru a elimina orice dubiu . Sper ca ceea ce iti doresti tu sa se intample !!!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu stiu daca iti doresti,sper sa fie cum vrei,dar e clar ca nu esti pt ca acele simptome apar pe la 6luni,dar linia de care zici tu e dea dreptul socanta sa apara din prima luna.iar sangerarea cred ca e ciclu.mai fa un test,doua.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    nu stiu daca iti doresti,sper sa fie cum vrei,dar e clar ca nu esti pt ca acele simptome apar pe la 6luni,dar linia de care zici tu e dea dreptul socanta sa apara din prima luna.iar sangerarea cred ca e ciclu.mai fa un test,doua.
    madasabi eu simtomele le-am avut din prima luna , balonare , stare de somnolenta , dureri abdominale ; deci exista si posibilitatea sa fie :)

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Inca din prima jumatate de luna eu simteam mirosuri pe care nu le mai experimentasem pana atunci. Daca brusc iti miroase a ceva ciudat si nu poti banui ce este si ti se provoaca greata mai repede de la mirosuri nitel mai puternice, ai bifat inca un simptom. Iar 'linia nera' nu apare asa de repede, sunt cazuri nu rare, ci rarisime sa apara din prima luna..

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de AnetaMose Vezi mesajul
    Buna Ziua Ma numesc Anita Mose si as vrea sa va rog sa ma ajutati cu niste pareri.....In data de 14-18 Decembrie am avut menstruatie,In data de 1 Ianuarie 2012 am avut contact sexual neprotejat dupa circa 2 saptamani au inceput sa mi se umfle sani si sa ma doara ,sa am dureri abominale circa 1 saptamana,dureri in partea inferioara da spatelui si ma simt foarte balonada.Acum 1 saptamana am facut un test de sarcina Evrika la 2 noaptea (pe prospect precizand ca poate fi facut in orice perioada a zilei) testul a iesit negativ...simtomele unei sarcini nelipsind ba chiar acumulanduse am o stare d somnolenta ca niciodata plus ca acum 4 zile mi-a aparut o linie inchisa la culoare de la buric spre zona pubiana,am vb cu mai multe prietene care mi-au spus ca e cam devreme sa apara acea linie ,dar nu imposibil...si surpriza aseara la ora 22 am observat ca mi-a venit ciclul daca il pot numi asa..o sangerare rosie nu foarte abundenta ca in primele zile de ciclu si nicidecum nu miroase a cm...Crede-ti sa ar putea fi sarcina?va rog sa imi raspunde-ti acele fete care a-ti trecut prin asa ceva!!
    buna!

eu am o nelamurire, din cate am inteles ai avut un c.m. pe 14 decembrie, deci teoretic urmatorul ciclu trebuia sa-ti vina in jurul datei de 14 ianuarie. ti-a venit? ai ciclu regulat? ca dc ai un ciclu regulat si tie nu ti-a venit pe 14 ianuarie, inseamna ca ai o intarziere destul de mare....simptomele pe care le prezinti pot fi simptome de sarcina, de ce nu incerci sa repeti testul de sarcina cu prima urina a diminetii si eventual sa fie atla marca.
    Modificata de diana.raluk; 10.02.2012 la 13:12:49.

Membru inregistrat la
    10.02.2012
    Postari in forum
    6
    2012-02-09 21.22.16&.jpg
    Va multumesc muuult pentru raspunsuri ...si in legatura cu simtomele am citit p mai multe siteuri cum ca pot fi prezente inca din primele saptamanii!!Pe data de 16 o sa merg la ginecolog pentru a sti exact,deoarcece cunosc p o prietena care a facut test d sarcina si nu sa vazut sarcina pana la 3 luni..knd a mers la ginecolog,si nu va suparati acel test de sange cat costa si in cat timp as putea primi rezultatul?llorikiss cat te-a tinut balonarea?era insotita si de dureri inferioare p spate?La mine da m-au tinut in jur de 1 saptamana...Va multumesc pt raspunsuri!! P.S .am postat o poza sper sa va puteti da seama d linie nu e foarte vizibila,dar se vede si as vrea sa va rog sa-mi spuneti daca seamana cu cea a femeilor insarcinate! va multumesc

Membru inregistrat la
    10.02.2012
    Postari in forum
    6
    In decembrie mi-a venit p data de 14 iar in Ianuarie p data de 11...si acum in februarie mi-a venit ieri..dar nu pare a fi c.m deoarce nu curge abundent (deobicei schimbam deja 1abosrbant) iar acum nici p jumate nu il am!! In legatura cu testul nu prea am incredere in ele..am intalnit persoane care au fost dezamabite d ele..

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de AnetaMose Vezi mesajul
    In decembrie mi-a venit p data de 14 iar in Ianuarie p data de 11...si acum in februarie mi-a venit ieri..dar nu pare a fi c.m deoarce nu curge abundent (deobicei schimbam deja 1abosrbant) iar acum nici p jumate nu il am!! In legatura cu testul nu prea am incredere in ele..am intalnit persoane care au fost dezamabite d ele..
    am inteles. deci ai avut cm si in ianuarie, atunci este putin probabil dar nu imposibil sa fie sarcina, dar pt linistea ta, asa cum ti-au mai recomandat si celelalte fete, du-te la un laborator de analize si cere sa-ti faca un test de sange b-Hcg, se face la orice ora din zi si din noapte si este sigur 100%.mie mi-au dat rezultatul intr-o ora.
    Modificata de diana.raluk; 10.02.2012 la 13:32:00.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    asa ceva am patit eu luna trecuta, aveam sintome de sarcina, si chear imi intarziase cm 12 zile ...faceam teste de sarcina din 2 in 2 zile si nimic tot negativ....in a 13 zi mi-a venit....am ramas foarte surprinsa pt ca am un cm menstrual regulat si mai mult de 1 zi nu imi intarzia....si nu iti zic ce dezamagita eram.. cand am vazut ca mi-a venit.....speram sa fie bebe dar cred ca este o raceala.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari