Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.950

Perioada fertila

dragelor,am nevoie si eu de ajutorul vostru....cum calculez perioada fertila daca primele zile a menstruatiei este doar ffff putin,adica doar in interior.......cam la 3 zile vine apoi normal........

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    fii mai explicita, te rog. nu inteleg cum e acel vine numai in interior si nici cate zile dureaza.

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Si daca nu ajunge nimic pe tampon de unde stii ca ti-a venit ciclul? Eu calculez prima zi a menstruatiei ca fiind ziua in care am inceput sa sangerez (se vede pe tampon sau pe hartia igienica).

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    ciudat rau ce spui. exact cum a intrebat si pavalina, daca nu ajunge nimic pe tampon, de unde stii ca e ciclu? sau vorbesti de absorbant, iar daca pui tampon intern vezi ceva? nu prea inteleg, sincer...

Floricica Nou Venita lieben's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2010
    Postari in forum
    16
    Probabil ca ori curge extrem de putin, ori are contact sexual si isi da seama ca are menstruatie, daca intelegeti ce spun. Eu cred ca prima zi e cea in care vezi clar ceva pe tampon.

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Asa patesti in fiecare luna? Sau doar luna aceasta? Pentru ca spottingul acesta poate sa anunte si altceva(o sarcina sau o afectiune) Insa daca vrei sa-ti afli perioada (ziua fertila) si iti este greu sa o calculezi cumpara teste de ovulatie(sunt identice cu cele de sarcina) si afli cu certitudine cand esti fertila:)

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Eu sunt de parere ca spotting-ulnu se ia in calcul. Prima zi a CM este aceea in care ai sangerat (chiar daca poate este mai putin comparativ cu zilele urmatoare, dar ai sangerat).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari